Офіційний сайт Пологівської міської ради

Пошук

Розділи

Електронні сервіси

Туристичні об'єкти

СУЧАСНИЙ залізничний вокзал станції Пологи

Будівництво залізничного вокзалу тривало більше чотирьох років: із 1898 по 1902 рік. Саме ця будівля замінила старий вокзал.

Сучасний вокзал – свідок буремних подій Української революції 1917-1921 років. Однією із відомих постатей цього періоду був політичний і військовий діяч Нестор Махно, який неодноразово бував у Пологах. Так, 3-4 січня 1919 року на вокзалі станції Пологи відбувся районний повстанський з’їзд, на який прибули 40 делегатів від загонів та місцевого населення. З’їзд ухвалив рішення про створення «вільних рад», котрі б діяли без насильства з боку військових чи партійних діячів. Було створено 5 повстанських полків імені батька Махно.

У 1998-му та 2012 роках будівля вокзалу реконструйована.

Сучасний залізничний вокзал станції Пологи – пам’ятна будівля, яка «бачила» найвизначніші історичні події розвитку та становлення Пологівського краю. Це перша будівля, яка вітає гостей міста, що приїжджають потягами, місце зустрічей та прощань, сліз радості та печалі. Витончена архітектурна споруда створює атмосферу гостинності та затишку, яку відчуває кожен, хто побуває на станції.

Адреса: м. Пологи, вул. Привокзальна, 1Середа, 26 Лютого 2020 13:19 | Переглядів: 288

Виджет
закрыть

Розмір шрифту: [великий] [маленький]

Схема кольорів: [біла] [синя] [зелена] [чорна]

Зображення: [чорно білі] [кольорові]

[+ Застосувати]   [- Скинути налаштування]