Офіційний сайт Пологівської міської ради

Пошук

Розділи

Електронні сервіси

Перлини Пологівщини

Річка Конка: межа двох світів та схрон скарбу

На території Пологівського району більше 80 водойм, серед яких 4 річки: Вербова, Гайчур, Конка і Мала Токмачка. Найбільша серед них – річка Конка.

Свій початок вона бере в Більмацькому районі, звідки тече двома рукавами – Мокра Конка і Суха Конка. Струмки утворюють річку в селі Кінські Роздори і далі несуть свої води до Дніпра та Каховського водосховища. Довжина Конки – більше 140 км.

У ХІХ ст. ширина русла ріки була від 20 до 120 метрів. Конка була судноплавною, носила на своїх хвилях і козацькі «чайки», і турецькі галери.

З роками ріка втратила свою минулу велич, стала значно меншою, а влітку і зовсім міліє та пересихає. Але від цього не втрачає своєї споконвічної значущості – як і колись несе життя всьому оточуючому. Найдавніші населені пункти нашого краю – села Кінські Роздори, Воскресенка, Пологи, Новокарлівка, Івана Франка, Інженерне, Українське, Багате та місто Пологи також простяглися по обидва береги цієї річки. Це нині. А в давнину лише великі табуни диких коней вільно випасалися в цих місцях, через що річка і отримала назву Кінська, Кінські Води, а вже згодом стала звичною нам Конкою.

Існує легенда, що в тихих водах Кінської затонув турецький човен із золотим конем, а також про те, що через сутички між запорожцями і татарами вода у річці ставала червоною від пролитої крові, і навіть коні не могли зайти в неї.

Історія засвідчує, що не одне десятиліття річка Конка була кордоном між Російською імперією і Кримським ханством. У наш час вона продовжує виконувати цю функцію, відділяючи місто Пологи від села з однойменною назвою. Паркова зона, створена у заплаві річки, є улюбленим місцем відпочинку пологівців. А символічне зображення Конки є і на офіційних символах – гербі та прапорі міста Пологи.

 Середа, 26 Лютого 2020 13:01 | Переглядів: 1138

Виджет
закрыть

Розмір шрифту: [великий] [маленький]

Схема кольорів: [біла] [синя] [зелена] [чорна]

Зображення: [чорно білі] [кольорові]

[+ Застосувати]   [- Скинути налаштування]