Офіційний сайт Пологівської міської ради

Пошук

Розділи

Електронні сервіси

Перлини Пологівщини

Каолін: найцінніший природний скарб нашого краю

Положське родовище каолінів та вогнетривких глин простягнулося смугою в 30 км при ширині 5 км від с. Кінські Роздори до с. Новокарлівка по обидва береги р. Конки.

Каолін і глина – чудова сировина для виготовлення кераміки, паперу, картону, пластмасових та гумотехнічних виробів, штучної шкіри та тканини. Використовується ця сировина у вогнетривкій та металургійній промисловості, при виробництві будівельних матеріалів, ливарних форм, бурових розчинів, кормових добавок для тваринництва.

Розробка Положського родовища ведеться з 20-х років минулого століття. Про поклади глини та початок розробки родовища в районі теж ходять легенди. Говорять, що шукали тут затонулого золотого коня, а знайшли глину та каолін.

Розробкою Положського родовища займається ТОВ «Гірничодобувна компанія «Мінерал», а на основі видобутої сировини працюють: ТОВ «Дніпрокераміка» (виготовлення санітарно-технічної кераміки), ТДВ «Пологівський хімічний завод «Коагулянт» (є найбільшим в Україні виробником коагулянтів, що використовуються для господарсько-питного водопостачання) та художньо-керамічна майстерня «Добра глина» (виготовлення сувенірних керамічних виробів).

Нині гірники Пологівщини постачають свою продукцію не лише на вітчизняний ринок, а й за межі країни – в Італію, Іспанію, Німеччину, Польщу, Францію, Туреччину.

Розробка родовища – виробництво складне, цікаве і видовищне. А сама пологівська глина – незамінна сировина для багатьох підприємств і один із найцінніших природних скарбів нашого краю.

 Середа, 26 Лютого 2020 12:59 | Переглядів: 526

Виджет
закрыть

Розмір шрифту: [великий] [маленький]

Схема кольорів: [біла] [синя] [зелена] [чорна]

Зображення: [чорно білі] [кольорові]

[+ Застосувати]   [- Скинути налаштування]