Офіційний сайт Пологівської міської ради

Пошук

Розділи

Електронні сервіси

Новини

У Пологах завершили стерилізацію безпритульних собак

Вже близько тижня на території міста Пологи працює мобільна бригада громадської організації «ЗооКонтроль», яка є виконавцем робіт з надання послуг з відлову та стерилізації безпритульних собак. Дана організація з Харкова, ліцензована на проведення ветеринарної практики. Її працівники мають відповідну кваліфікацію та досвід роботи. Приїжджають до нашого міста вже втретє. Минулі роки фахівці ГО «ЗооКонтроль» теж займалися стерилізацією та чипуванням пологівських собак.

Відповідні роботи міською владою організовано відповідно до Закону України «Про захист населення від інфекційних хвороб» та «Про захист тварин від жорстокого поводження» з метою профілактики сказу та гуманного регулювання чисельності популяції безпритульних тварин на території міста Пологи. Фінансуються вони з міського бюджету.

Сьогодні, 21липня, мобільна бригада закінчила свою роботу. На території міста виловлені всі безпритульні собаки, яких відшукали.

Пологівський міський голова Юрій Коноваленко завітав на стоянку, де знаходяться пересувний сучасний мобільний пункт ветеринарної медицини ГО «ЗооКонтроль» та поспілкувався з речницею організації Наталією Зозулею. Фахівець детально розповіла та показала, в яких умовах відбувається процес відлову, стерилізації та утримання тварин.

Мобільна бригада складається з досвідченого ветеринара та професійних ловців-кінологів. Автомобіль, в якому проводяться операції та розміщені операційні бокси для собак, обладнаний усім необхідним для проведення відповідних маніпуляцій.

У «ЗооКонтролі» використовують лише гуманні засоби поводження з тваринами. У своїй роботі лікарі користуються якісними препаратами, знеболювальними, антибіотиками. Тому тварина не відчуває нікого болю під час процедури. Операції проходять за сучасними стандартами, з глибокою анестезією, використанням спеціального обладнання, електричного коагулятора, що з’єднує та роз’єднує тканини, фактично, безкровним способом. Хірургічний шовний матеріал, що розсмоктується, дозволяє швидкому одужанню тварини.

Собак тримають у вольєрах ще 5-7 днів та спостерігають за ними. Якщо чотирилапий почувається добре і шви загоюються, його повертають у звичне середовище стерилізованим та вакцинованим від сказу. Кожна собака отримує червону кліпсу на вухо та чіп з індивідуальним номером, за допомогою якого її ідентифікують.

Цього року договір між ГО та міською радою було укладено договір на 45 тварин. Всіх їх відловили, провели їм відповідні ветеринарні маніпуляції, частину вже відпустили назад. Частина повернеться до звичного середовища вже сьогодні.

Фахівці ГО «ЗооКонтроль» наголошують на тому, що якщо навесні у пологівських собак почнеться загул, 99,9% вірогідності, що ці собаки домашні. Всі безпритульні собаки в місті стерилізовані! Тому спеціалісти мобільної бригади сподіваються, що громадяни будуть милосердними до тварин, не викидатимуть їх на вулицю. Адже, говорячи вже давно відомою, але не менш актуальною фразою Маленького Принца Екзюпері, «Ми відповідаємо за тих, кого приручили».

Більше фото ТУТСереда, 21 Липня 2021 16:13 | Переглядів: 437

Виджет
закрыть

Розмір шрифту: [великий] [маленький]

Схема кольорів: [біла] [синя] [зелена] [чорна]

Зображення: [чорно білі] [кольорові]

[+ Застосувати]   [- Скинути налаштування]