Офіційний сайт Пологівської міської ради

Пошук

Розділи

Електронні сервіси

Новини

Огляд книжкової виставки «Мови нашої слова, наче музика жива»

9 листопада Україна відзначає День украї́нської писе́мності та мо́ви. Це свято встановлено на честь українського літописця Нестора - послідовника творців слов’янської писемності Кирила та Мефодія. Вважається, що саме з преподобного Нестора-літописця і починається писемна українська мова.

Мова наша, мова –
Літ минулих повість,
Вічно юна мудрість,
Сива наша совість…
Ю. Рибчинський

Шановні пологівці! До Вашої уваги огляд книжкової виставки «Мови нашої слова, наче музика жива», яка оформлена в КУ «Пологівська центральна районна бібліотека» Пологівської міської та з якою можливо бути ознайомитись після послаблення карантинних обмежень.

Розпочати огляд книг тематичної виставки доречно з книги, в якій автори подають основні відомості про розвиток українського письменства, образотворчого мистецтва, театру та музики.

1. Історія української культури. За загальною редакцією І.Крип'якевича.
В розділі «Письменство» за авторством Володимира Радзикевича розповідається про становлення та розвиток української літературної писемності, починаючі з Давньої доби і закінчуючи ХХ - м століттям.

2. Квітка-Основ'яненко Григорій. Вибрані твори.
Твори видатного українського прозаїка і драматурга Григорія Квітки-Основ’яненка, які увійшли до цієї збірки, заклали фундамент нової української прози. Їм притаманні глибокий патріотизм та висока художня майстерність. Вони яскраво представляють різноманітні боки народного життя, у найтонших нюансах віддзеркалюють особливості українського національного характеру.

3. Котляревський І. П. Енеїда: поема.
Вихід у світ «Енеїди» став епохальним явищем в історії укра¬їнської культури, визначною подією в духовному житті українського народу. З'явилася книга, що ставила ряд важливих суспільних та есте¬тичних проблем. В основу її автор поклав сюжет класичної поеми «Енеїда» римського поета Вергілія, написавши цілком самобутній, оригінальний твір. До того ж це був перший твір високого літературного рівня, визнаний у світі, написаний українською мовою.

4. Сковорода Г. Твори.
До двотомника творів Григорія Сковороди увійшли поезії, байки, притчі, філософські трактати , діалоги, переклади та листи видатного українського письменника - гуманіста, філософа, просвітителя , педагога, предтечі нового українського письменства. Твори написані книжною староукраїнською мовою і вперше повністю перекладені на сучасну українську літературну мову.

5. Пазяк О.М., Кисіль Г.Г. Українська мова і культура мовлення.
На основі шкільної та вузівської програм з української мови розглянуто вузлові проблеми, пов’язані з культурою мовлення. Особливу увагу звернено на складнощі в усному та писемному мовленні. Крім відомостей з орфоепії, орфографії, граматики та пунктуації подаються пояснення до деяких складних стилістичних явищ української мови, з якими стикаються мовники. Видання буде корисним студентам вищих навчальних закладів, учителям та учням шкіл, абітурієнтам та для самостійного вивчання.

6. Вакуленко Т., Косенко Н. Українська мова: практичний порадник .
Практичний довідник надасть можливість узагальнити, систематизувати та самостійно перевірити знання правил українського правопису, а також допоможе долучитися до активної самостійної роботи та підготуватися до тематичних і підсумкових атестацій, зовнішнього оцінювання, вступу до навчальних закладів .

7. Волошак М., Неправильно — правильно. Довідник з українського слововживання.
Практичний посібник, підготовлений Марією Волощак, цінний з кількох поглядів. По-перше, це — вдала спроба аналізу газетних текстів через призму національної ідентифікації.
По-друге, Марія Волощак «виловила» з казенної «міжнародної» лексики словосполучення та окремі слова і знайти їм український відповідник.
До того ж низка моментів правки відзначається оригінальністю — маємо на увазі власне тлумачення, що розширює межі усталених мовознавцями схем.
Посібник стане в нагоді практикам і теоретикам журналістики, а також політологам, учителям, працівникам культури та духовної сфери.

8. Береза Т., Зубицька І., Зелений Ю. Мова - не калька. Словник української мови.
Сучасний словник української мови розкриває велич і красу рідної мови, звільняє її від суржику та чужомовності . Словник містить самобутні українські слова та вислови, поставлені на противагу звичному (буденному) словниковому запасу сучасних українців. У виданні опрацьовано понад 20 000 найбільш проблемних слів та висловів украй потрібних для збагачення мовної культури всіх, кому небайдужа доля української мови, культури та словесності.

9. Авраменко О. 100 експрес-уроків українскої.
Кишеньковий посібник містить 100 експрес-уроків, які в доступній формі навчають норм сучасної української мови.
«Українською, по-українськи або по-українському? Скласти чи здати іспит? Протягом дня чи на протязі? Як правильно? …» Цей кишеньковий посібник допоможе більш упевнено й грамотно говорити українською. Олександр Авраменко – доцент Київського університету імені Бориса Грінченка, багаторазовий переможець Національного конкурсу підручників з української мови й літератури для 5-11 кл., автор серії навчальних посібників для підготовки до ЗНО й державної підсумкової атестації. Автор і ведучий експрес-уроків української в «Сніданку з 1+1».

10. Булаховський К.А. Цікаве мовознавство.
Автор цього видання запрошує читачів в неймовірний і чарівний світ мовознавства. Ви дізнаєтесь, що таке мова, скільки мов на світі, якими були мови цивілізацій інших планет, як розшифрували єгипетські ієрогліфи та багато іншого. Значну увагу приділено українській мові, її історичному та культурному багатству. Видання адресоване усім, хто цікавиться мовними питаннями.

Шановні друзі! Нагадуємо, зараз в Пологівський район віднесено до «червоної зони» карантину, тому обслуговування читачів в бібліотеках не здійснюється, але після послаблення карантинних обмежень ви зможете ознайомитись і скористатися літературою, представленою на виставці. Бережіть себе і своїх рідних, дотримуйтесь протиепідемічних правил. Будьте здорові!Понеділок, 09 Листопада 2020 08:00 | Переглядів: 196

Виджет
закрыть

Розмір шрифту: [великий] [маленький]

Схема кольорів: [біла] [синя] [зелена] [чорна]

Зображення: [чорно білі] [кольорові]

[+ Застосувати]   [- Скинути налаштування]