Офіційний сайт Пологівської міської ради

Пошук

Розділи

Електронні сервіси

Новини

Досвід міста Славутич у сфері енергозбереження

Раціональне та економне використання природних ресурсів, скорочення шкідливих викидів в атмосферу та ефективне використання електричної та теплової енергії набувають дуже важливого значення у сучасному суспільстві.
Підвищення енергоефективності – це невідворотний та вкрай необхідний процес для заощадження бюджетних коштів. Від вартості, кількості та якості спожитих енергоресурсів значною мірою залежить добробут громади.

5 липня 2018 року в місті Славутич Київської області, в рамках завершення демонстраційного Грантового проекту Європейського Союзу «Пілотний проект з реалізації Плану дій сталого енергетичного розвитку м. Славутич до 2020 року - здійснення термомодернізації 2-х муніципальних об'єктів бюджетної сфери», який впроваджено по програмі Європейської Комісії «Угода мерів - Демонстраційні проекти» (СоМ-БеР), відбулася конференція «Досвід міст у сфері енергозбереження».
Мета конференції: демонстрація результатів реалізації Грантових проектів ЄС в Україні, спрямованих на впровадження Планів дій сталого енергетичного розвитку та виконання зобов’язань Угоди Мерів.
Організатор конференції: виконавчий комітет Славутицької міської ради.
У конференції взяли участь представники від Європейського Союзу, команди підтримки програми Європейської Комісії «Угода мерів – Демонстраційні проекти» (CoM-DeP), міністерств, облдержадміністрацій, асоціацій міст України, міст-підписантів Угоди мерів, міст-переможців Грантових конкурсів ЄС, органів місцевого самоврядування та представники Пологівської міської ради.
В рамках конференції проведено:
- Презентації щодо впровадження кращих практик з енергозбереження в містах України.
- Демонстрація отриманих результатів реалізації Грантового проекту ЄС в місті Славутичі - термомодернізація Загальноосвітньої школи №2 та Дитячого садочку №1 «Калинка».
- Обмін досвідом реалізації Грантових проектів ЄС з енергозбереження (успіхи, проблеми, перешкоди).
- Прес-конференція для засобів масової інформації.
Приєднання до Угоди мерів стало для Славутича успішною інвестицією у розвиток сфери енергоефективності міста.
Славутич провів колосальну роботу щодо впровадження заходів Плану дій сталого енергетичного розвитку, який був прийнятий у 2013 році, у таких секторах життєдіяльності міста, як: муніціпальні будівлі, державні будівлі, житлові будинки, муніціпальне освітлення та промисловість. Вже інвестовано з різних джерел (грантові кошти, кредитні кошти, приватні кошти, кошти державного та місцевого бюджетів) на реалізацію Плану дій на загальну суму більше 100 млн.грн.
Лише за останні три роки в Славутичі впроваджено заходи з енергозбереження у 20-ти муніціпальних та державних будівлях, оснащено теплолічильниками усі багатоповерхові будинки міста, оновлено систему зовнішнього освітлення, проведено технічне переоснащення котельні та ремонт тепломереж на загальну суму більше 50-ти млн.грн.
До 2020 року міська влада Славутича планує інвестувати в реалізацію Плану дій сталого енергетичного розвитку більше 60-ти млн.грн.
Міська влада Славутича закликає всі інші міста України здійснювати активні кроки у сфері енергоефективності, започатковувати ефективну політику енергозбереження в усіх сферах життєдіяльності та впроваджувати енергозберігаючі технології у відповідності до європейських норм та стандартів.

Крокуймо разом шляхом енергоефективності
задля спільного добробуту України!

                  Понеділок, 16 Липня 2018 14:15 | Переглядів: 574

Виджет
закрыть

Розмір шрифту: [великий] [маленький]

Схема кольорів: [біла] [синя] [зелена] [чорна]

Зображення: [чорно білі] [кольорові]

[+ Застосувати]   [- Скинути налаштування]