Офіційний сайт Пологівської міської ради

Пошук

Розділи

Електронні сервіси

Новини

Впровадження енергоощадних технологій в місті Пологи та розвиток соціальної інфраструктури

ВПРОВАДЖЕННЯ ЕНЕРГООЩАДНИХ ТЕХНОЛОГІЙ В МІСТІ ПОЛОГИ ТА РОЗВИТОК СОЦІАЛЬНОЇ ІНФРАСТРУКТУРИ

 Звіт-аналіз локального опитування

У квітні 2018 року команда представників міської ради та громадської організації «Спілка підприємців Пологівського району» прийняли участь у навчальному тренінгу програми «Успішні локальні громади», організованого фондом «Освіта для демократії» (Варшава, Польща), громадською організацією «Наше поділля» (Вінниця) та громадською організацією «Точка доступу» (Краматорськ) за підтримки Національного фонду в підтримку демократії. Проектом передбачається участь у навчальному тренінгу, виконання домашніх командних завдань і можливість в подальшому отримати фінансування на реалізацію громадської ініціативи в рамках конкурсу міні-грантів.

Від громади міста Пологи участь у тренінгу приймала команда з 4-ох учасників, а саме: 2-ох працівників Пологівської міської ради – Наталії Копил та Вікторії Ковтун, та 2-ох представників громадськості – членів громадської організації «Спілка підприємців Пологівського району» - Олександра Добровольського та Олександра Савічева.

Наступним етапом після участі у навчальному тренінгу було дослідження громадської думки на тему розвитку соціальної інфраструктури міста та підвищення рівня обізнаності населення щодо використання відновлювальних джерел енергії. Обрання даної тематики обумовлено проведенням благоустрою центральної алеї та паркових зон відпочинку міста. Останнім часом в місті встановлюються сучасні дитячі майданчики у різних мікрорайонах міста, відкрито 2 фонтани, проведено реконструкцію стадіону. Також на території міста працює підприємство з виробництва пелетів із соняшника, яке до того ж надає послуги з опалення двох міських дитячих садочків. Тому виникла необхідність обговорити з громадськістю питання розвитку соціальної інфраструктури міста та впровадження інноваційних технологій у сфері енергозбереження.

З метою дослідження обраної тематики командою було вирішено провести SWOT-аналіз для виявлення сильних та слабких сторін громади у сфері енергозбереження та енергоефективності, можливостей та загроз, які можуть впливати на стан реалізації поставлених цілей. SWOT-аналіз було проведено серед працівників Пологівської міської ради. За результатами аналізу було визначено переваги та загрози у сфері розвитку енергозбереження.

Також було вирішено провести опитування мешканців та гостей міста за такими методами локального аналізу як метод «Висячих питань» та метод «Дослідницької прогулянки».

Під час цих досліджень громадськість активно виявляла свою зацікавленість у розвитку території міста, надавались пропозиції по розширенню соціальної інфраструктури міста. Так, було запропоновано в подальшому розглянути можливість встановлення в центральній частині міста бюветів, заміну вуличного освітлення на LED-лампи, встановлення на пішохідних переходах міста ліхтарів на сонячних батареях, пропонували встановити лавочки чи автобусні зупинки на сонячних батареях з функцією роздачі безкоштовного Wi-Fi.

Найбільшу зацікавленість серед населення викликала ідея встановлення в місті «енергетичного дерева» з Wi-Fi та зарядкою. Дерево працює на сонячних батареях. Усі охочі можуть цілодобово заряджати свої гаджети, гіроскутери, користуватися безкоштовним Wi-Fi та під'єднувати телефони до гучномовців і слухати музику. Таке дерево вперше в Україні цього річ встановили у київському парку Дружби народів. Ця ідея є актуальною для нашого міста, так як молодь, батьки з маленькими дітками, школярі проводять безліч часу на центральній алеї міста та у паркових зонах відпочинку, і будуть активними користувачами такої інновації.

До обговорення залучились також місцеві ЗМІ, на сайтах яких була оприлюднена інформація про опитування мешканців.

http://www.rayonka.com/news/view/name/energetuchne_derevo/

http://p-i-k.zp.ua/pologivtsi-hochut-derevo-na-sonyachnyh-batareyah-ta-lavky-z-wi-fi-foto/

За підсумками проведених досліджень командою проекту було проведено засідання круглого столу з представниками органів місцевого самоврядування та узагальнено пропозиції мешканців Поліг.

Тож, пологівська громада готова до впровадження інновацій та обирає «енергетичне дерево» пріоритетним напрямком соціального спрямування та енергоощадних технологій.

 

Вівторок, 10 Липня 2018 16:47 | Переглядів: 542

Виджет
закрыть

Розмір шрифту: [великий] [маленький]

Схема кольорів: [біла] [синя] [зелена] [чорна]

Зображення: [чорно білі] [кольорові]

[+ Застосувати]   [- Скинути налаштування]