Офіційний сайт Пологівської міської ради

Пошук

Розділи

Електронні сервіси

Міська рада інформує

Повідомлення про корупційні та пов’язані з корупцією правопорушення

Відповідно до частини 2 ст. 19 Конституції України органи державної влади, органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Корупція - це використання посадовою особою наданих їй службових повноважень або пов'язаних з ними можливостей з метою одержання неправомірної вигоди або прийняття такої вигоди чи прийняття обіцянки / пропозиції такої вигоди для себе чи інших
осіб або відповідно обіцянка / пропозиція чи надання неправомірної вигоди посадовій особі, або на її вимогу іншим фізичним чи юридичним особам з метою схилити цю особу до протиправного використання наданих їй службових повноважень або пов'язаних з ними можливостей (ст. 1 Закону України «Про запобігання корупції»).

За вчинення корупційних або пов’язаних з корупцією правопорушень особи притягаються до кримінальної, адміністративної, цивільно-правової та дисциплінарної відповідальності у встановленому законом порядку.

Тобто, якщо вам відомо про те, що мали/мають місце зазначені нижче діяння:
• отримання посадовцем (будь-який державний службовець, суддя, прокурор, слідчий, працівник поліції, тощо) неправомірної вигоди (грошових коштів, переваг, пільг, тощо);
• використання посадовцем будь-якого державного чи комунального майна або коштів в приватних інтересах;
• наявність конфлікту інтересів;
• порушення обмеження спільної роботи близьких осіб (ст. 27 Закону);
• порушення обмеження щодо сумісництва та суміщення з іншими видами діяльності, а також обмеження після припинення діяльності посадової особи (статті 25, 26 Закону);
• надання керівництвом незаконних доручень (стаття 44 Закону) – радимо повідомити про це.

Звертаємо увагу, що відовідно до ст. 53 Закону України «Про запобігання корупції» повідомлення про можливі факти корупційних або пов’язаних з корупцією правопорушень, інших порушень цього Закону може бути здійснене без зазначення авторства (анонімно) за умови, якщо наведена в ньому інформація стосується конкретної особи, містить фактичні дані, які можуть бути перевірені.

Держава заохочує викривачів та сприяє їм у повідомленні про можливі факти корупційних або пов’язаних з корупцією правопорушень, інших порушень Закону усно та письмово, зокрема через спеціалізовані телефонні лінії, офіційні веб-сайти, засоби електронного зв’язку.

У разі, коли стали відомі факти порушення антикорупційного законодавства працівниками органів державної влади, місцевого самоврядування, прокуратури, поліції можна повідомити за цілодобовим телефоном чергової частини Пологівського МРВ Служби безпеки України (06165)-2-24-40.

 

Понеділок, 29 Березня 2021 15:25 | Переглядів: 19

Виджет
закрыть

Розмір шрифту: [великий] [маленький]

Схема кольорів: [біла] [синя] [зелена] [чорна]

Зображення: [чорно білі] [кольорові]

[+ Застосувати]   [- Скинути налаштування]