Офіційний сайт Пологівської міської ради

Пошук

Розділи

Електронні сервіси

Дні сталої енергії

Дні сталої енергії в місті Пологи: вчимося економити

В місті Пологи з 15 по 18 травня 2018 року вперше пройшли Дні сталої енергії. Проведення Днів енергії є обов’язковою умовою для всіх міст Європи, які підписали Угоду Мерів. Одним із основних завдань кожного міста-підписанта Угоди Мерів є розробка та прийняття до виконання стратегічного Плану Сталого Енергетичного Розвитку (SEAP). Підписавши у 2016 році Угоду Мерів, містом Пологи було поставлено за мету скоротити власні викиди СО2 щонайменше на 30% до 2030 року, сприяючи, таким чином, розвитку екологічно-орієнтованої економіки та підвищенню якості життя. З метою досягнення задекларованих цілей розроблено відповідний стратегічний документ: «План дій сталого енергетичного розвитку і клімату до 2030 року міста Пологи», який виступатиме орієнтиром для планування енергетичної політики міста і настановою для формування пріоритетів та заходів, орієнтованих на процеси енергозбереження.

Дні сталої енергії – це подія, яка має на меті підняти суспільне усвідомлення проблем ефективності споживання енергії, використання поновлювальних джерел енергії і зв’язків між енергоспоживанням та зміною клімату.

Впродовж Днів сталої енергії місто Пологи стало своєрідним інформаційним центром для тих, хто прагнув дізнатися про сучасні способи більш ефективного використання енергії. Чотири дні місцева влада, виробники та постачальники енергозберігаючого обладнання та матеріалів, загальноосвітні школи міста, дошкільні навчальні заклади, мешканці та гості нашого міста об’єднались з метою підвищення обізнаності у сфері енергоефективності та збереження енергетичних ресурсів. Учасники ділилися досвідом, напрацюваннями та ідеями, які дозволяють заощаджувати енергетичні ресурси.

Заходи, присвячені Дням енергії, проводились в рамках ініціативи Європейської Комісії «Угоди Мерів» та за підтримки Асоціації «Енергоефективні міста України».

15 травня 2018 року на центральній площі міста міський голова Юрій Анатолійович Коноваленко, урочисто відкрив Дні сталої енергії в місті Пологи, який зазначив про особливу увагу, яку місто вже приділяє і приділятиме питанням енергозбереження. Після цього на площі свято було продовжено невеличкою концертною програмою, виставкою енергозберігаючого обладнання та матеріалів, в якій прийняли участь Салон вікон та дверей WDS, магазин WINTERA, ТСЦ «Теплотех», ТОВ «БІО-АГРО», Фабрика вікон «ВІКОНДА», ТОВ «ЦСТ», магазин «Електротовари», фізична особа-підприємець Нікішин А.С.

Під час виставки всі охочі змогли ознайомитися із зразками енергозберігаючих вікон та дверей, теплотехнічного обладнання, отримати консультації, зокрема: про використання сучасних технологій (обладнання) при проведенні робіт з утеплення будинків, а також придбати світлодіодні лампи.

 

Представники банків ТВБВ№10007/0254 філії - Запорізького обласного управління АТ "Ощадбанк" та Пологівського відділення Публічного акціонерного товариства "Райффайзен Банк Аваль" ознайомили містян з державною програмою утеплення житлових будинків в Україні та умовами кредитування банками заходів з утеплення будинків, у тому числі ОСББ.

Завершився перший день велопробігом «Енергія руху», який очолив міський голова. Діти та всі бажаючі з радістю підтримали ідею щодо збереження енергії у нашому місті та активно взяли участь у заходах, а також проїхали вулицями міста на підтримку енергозбереження.

В рамках Днів енергії проведено конкурс малюнків серед дошкільнят: «Чиста енергія. Чисте життя!», фото - конкурс для населення: «Природа в об’єктиві»,серед школярів конкурс з написання твору на тему: «Майбутнє України, як енергоефективної держави».

 

Наступний день, присвячений Дням енергії, було продовжено конкурсом дитячого малюнку на асфальті «Пологи – місто мрії». Маленьких красунь і красунчиків та їхніх вихователів привітав міський голова Юрій Коноваленко. Він запропонував дітям намалювати на асфальті наше місто, яким вони його уявляють у своїх мріях. Дітлахи із задоволенням виконали це відповідальне завдання та прикрасили центральну площу нашого міста своїми різнокольоровими малюнками.

 

В дошкільних навчальних закладах міста пройшли тематичні заняття: бесіди з дітьми: «Для чого людям потрібна електроенергія?», «Чи можна обійтися без неї», «Звідки приходить тепло, світло, вода», ігрові тренінги з вихованцями: «Де живе Електрика», «Закрути тугіше кран, щоб не витік океан», «Тепло береже здоров’я», спортивно – розважальна економічна вікторина «Юні енергоменеджери», дослідницькі заняття: «Економимо електрику». Діти переглянули мультфільми: «Добре світло», «Фіксіки-Електроенергія», «Фіксіки-поради. Як берегти електроенергію», «Енергію потрібно економити», «Робокар Полі-Пригоди друзів-Як врятуватись від темряви».

Проведено консультації для батьків: «Екологічне виховання дітей в сім’ї», «Виховання любові до природи».

 

Разом з малюками в закладах дошкільної освіти висаджено петунії та гацанії, які засяяли радістю в очах маленьких вихованців.

Проведено футбольний матч між збірними 5 та 6 класів Пологівської спеціалізованої різнопрофільної школи I-III ступенів № 2 в рамках пропаганди здорового способу життя та популяризації відновлювальних джерел енергії.

Екскурсія на твердопаливну котельню на альтернативному виді палива ТОВ «БІО-АГРО» на території КУ «Пологівська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів №4» стала цікавою та пізнавальною не тільки для школярів, а і дорослих. Директор товариства Анатолій Півень розповів школярам, як енергія сонця, яка допомагає зростати соняшникам, в результаті перетворюється на тепло, яке обігріває взимку. Ця котельня опалює 6 об’єктів: міську школу №4, ДЮСШ, РБК, лікарню, санстанцію і притулок. Для опалення використовують пілети з лушпиння соняшнику. Відходи від них мінімальні: з 1 тонни пілетів залишається 30 кг відходів. Найголовніше, що у названих об’єктах тепер взимку, дійсно, тепло, а енергії на обігрів використовується менше. Анатолій Анатолійович ознайомив школярів з технологічним процесом роботи котельні, який максимально автоматизований.

 

Для містян були виготовлені буклети-пам’ятки: «Споживайте енергію розумно!».

В Пологівській міській раді та школах міста було облаштовано пункти прийому використаних батарейок під гаслом: «Пологи за чисте довкілля!». На підтримку акції було зібрано 22 кг. використаних батарейок.

18 травня 2018 року стало заключним днем – днем підбиття підсумків, проведених протягом тижня заходів, присвячених Дням сталої енергії. Завершили Дні енергії переглядом фільму «Шість градусів, які можуть змінити світ», виставкою малюнків та фото робіт в розважальному центрі Юність та нагородженням переможців конкурсів. Справжніми сюрпризами для конкурсантів стали заохочувальні подарунки від організаторів заходів.

 

Такі заходи допомагають громадськості підняти питання спільного усвідомлення проблем ощадливого споживання енергії, використання поновлюваних джерел енергії і зв’язків між енергоспоживанням та зміною клімату, формують енергоефективний світогляд підростаючого покоління, залучають молодь до навчальнопрактичної діяльності з питань економного використання енергії, і в решті решт допомагають усвідомити необхідність заощадження енергетичних ресурсів країни та збереження клімату і життя на Землі.

Висловлюємо щиру подяку всім, хто взяв активну участь у загальноміському заході «Дні сталої енергії в місті Пологи»: підприємцям, керуючим банків, директорам шкіл, завідуючим дошкільних навчальних закладів, дітям та молоді.Середа, 23 Травня 2018 09:00 | Переглядів: 1157

До уваги громадян

Виджет
закрыть

Розмір шрифту: [великий] [маленький]

Схема кольорів: [біла] [синя] [зелена] [чорна]

Зображення: [чорно білі] [кольорові]

[+ Застосувати]   [- Скинути налаштування]