Офіційний сайт Пологівської міської ради

Новини

Круглий стіл: "Проблемні аспекти оподаткування виплат мобілізованим працівникам"

У Головному управлінні ДФС у Запорізькій області відбулось засідання круглого столу. Ініціатором зустрічі стала Громадська рада при ГУ ДФС області. До участі були запрошені представники фіскальної служби, експерти, науковці та підприємці регіону. Спікери та учасники круглого столу обговорили проблемні аспекти оподаткування виплат мобілізованим працівникам та шляхи їх вирішення. Приводом для зустрічі за круглим столом стали зміни до законодавства, що регулює трудові відносини та оподаткування заробітних плат мобілізованих працівників.
Під час засідання представники фіскальної служби роз'яснили порядок, за яким здійснюється нарахування зарплат та сплачуються податки.
Отже, з 1 січня 2016 року були внесені зміни до деяких законодавчих документів. Зокрема, Законом України від 25.12.2015 № 928 – VIII "Про Державний бюджет України на 2016 рік" внесені зміни до статті 119 Кодексу законів про працю (КЗоП).
До внесення змін до цієї статті було визначено, що за працівниками, покликаних на військову службу під час мобілізації, зберігається місце роботи, посада і компенсується з бюджету середній заробіток.
З 2016 року норми і положення частини третьої статті 119 застосовуються в порядку і розмірах, встановлених Кабінетом Міністрів України, виходячи з наявних фінансових ресурсів державного і місцевих бюджетів і бюджету Фонду соціального страхування України.
Також згідно із Законом України від 24.12.2015 року № 911 "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України", який вступив у дію з 1 січня 2016 року, частини 3 і частина 4 Кодексу законів про працю викладені в новій редакції, а саме:
"За працівниками, покликаними на термінову військову службу, військову службу за закликом під час мобілізації, на особливий період або прийнятими на військову службу за контрактом у разі виникнення кризової ситуації, яка погрожує національній безпеці, до закінчення особливого періоду або до дня фактичної демобілізації зберігається місце роботи, посада і середній заробіток. Таким працівникам здійснюється виплата грошового забезпечення за рахунок коштів Державного бюджету України відповідно до Закону України "Про соціальний і правовий захист військовослужбовців і членів їх сімей"".
Виходячи з нової редакції статті 119 КЗоП, починаючи з 1 січня 2016 року, за мобілізованими працівниками зберігається місце роботи і середній заробіток, а також виплачується грошове забезпечення з Держбюджету.
Компенсація підприємствам і іншим працедавцям середнього заробітку з бюджету, яка була до 1 січня 2016 року, діючою редакцією КЗоП не передбачена.
Оподаткування середньої заробітної плати, яка виплачується працедавцями мобілізованим працівникам, здійснюється на загальних підставах: з нарахованої середньої заробітної плати утримується податок на доходи фізичних осіб за ставкою 18 відсотків і військовий збір у розмірі 1,5 відсотка. Також на середню заробітну плату нараховується єдиний соціальний внесок за ставкою 22 відсотки.
Тобто, гарантовану державою виплату заробітної плати мобілізованим працівникам необхідно здійснювати працедавцям.
Учасники круглого столу дійшли згоди щодо необхідності термінового врегулювання цього питання. Зокрема, члени Громадської ради при ГУ ДФС у Запорізькій області вирішили підготувати відповідне звернення до Громадських рад при Територіальних органах в областях із пропозицією спільного напрацювання змін до законодавства та направлення їх на розгляд до Народних депутатів України.

 

Понеділок, 22 Лютого 2016 15:37 | Переглядів: 401