Офіційний сайт Пологівської міської ради

Новини

Міський голова зустрівся з освітянами, щоб почути їх думку щодо нових назв вулиць

    Час Х наближається. Під цим моментом розуміємо звичайну подію – перейменування вулиць. Нагадуємо, що на місцевому рівні це має відбутися до 21 лютого. Прагнучи почути якомога більше думок та отримати різні пропозиції, міський голова Юрій Коноваленко постійно проводить зустрічі з пологівцями.

     Сьогодні, 9 лютого, Юрій Коноваленко зустрівся з вчителями української мови та літератури, вчителями історії та краєзнавства пологівських міських шкіл.

     Зустріч відбулася в методичному кабінеті відділу освіти Пологівської РДА та пройшла у жвавих обговореннях та дискусіях.

     Юрій Анатолійович доніс до вчителів основні моменти закону про декомунізацію, який вимагає зміни назви 50 пологівських вулиць та провулків, розповів про роботу спеціально створеної при міській раді групи та перші результати громадського обговорення. За словами міського голови, деякі вулиці вже отримали нові назви завдяки активності та ініціативі їх мешканців, однак є з десяток ще не названих.

     Деякі містяни, пройшовши сотні тисяч гігабайтів всесвітньої павутини, вишукують найменшу можливість залишити стару назву своїй вулиці, інші погоджуються на перейменування в надії «нове ім‘я - нова доля».

     Власне, на цю зустріч Юрій Коноваленко запросив вчителів саме для того, щоб протягом останніх днів, які залишилися на громадське обговорення, почути думки освітян, особливо мовників та істориків. Адже новим назвам, на думку пологівців, не вистачає історичності та патріотизму. Міський голова не прогадав: тема зібрання захопила вчителів. Комусь сподобалися запропоновані робочою групою назви, а якісь забракували.

     Одностайно вподобали вчителі запропоновану назву центральної вулиці міста Максима Горького – вул. Єдності. Освітяни висловилися за серйозні історичні назви, якими будуть пишатися нащадки, наприклад, вулиця Грушевського, Пилипа Орлика, Мазепи, Богомольця, академіка Вернадського, академіка Платона, Лесі Українки та ін.

     До речі, мешканці вул. Ульянова не захотіли назвати свою вулицю на честь загиблого героя Артема Корнєва. Проте, Юрій Коноваленко зазначив, що в місті обов‘язково з‘явиться вулиця, названа ім‘ям цього сміливого хлопця, який залишив по собі таку героїчну пам‘ять та пожертвував своїм життям заради миру на рідній землі. Вчителі підтримали цю пропозицію.

     До прийняття відповідального рішення залишився тиждень. Робоча група востаннє збереться 16 лютого, а 19 лютого міський голова має підписати розпорядження про перейменування.Вівторок, 09 Лютого 2016 17:52 | Переглядів: 372