Офіційний сайт Пологівської міської ради

Пошук

Розділи

Електронні сервіси

Новини

Пологівська міська рада залучає інвестиції для будівництва сортувального об’єкту на полігоні ТПВ

Цього тижня міський голова Юрій Коноваленко провів онлайн-бесіду з представниками Північної екологічної фінансової корпорації НЕФКО в частині реалізації проєктів у сфері енергоефективності та охорони навколишнього середовища. Зараз спеціалісти міської ради працюють над проєктом щодо сортування твердих побутових відходів (ТПВ) на території пологівського полігону. Грант від НЕФКО, який планує отримати громада, може бути спрямований саме на заходи поводження з відходами.

До 2019 року місто Пологи було окремою адміністративною одиницею і проблеми з вивезенням ТПВ були проблемами міської влади. У 2019 році до Поліг в результаті реформи було приєднано три сільські території, а з початку 2021 року – ще п’ять. Тепер площа громади складає близько 80 тис. Га. На ній проживають більше 30 тис. жителів. Відповідно проблема з вивезенням ТПВ перейшла у проблему всієї Пологівської МТГ. На сьогоднішній день єдиним діючим офіційним полігоном ТПВ, який має паспорт, відповідні документи та відповідає вимогам законодавства є полігон за містом Пологи. З об’єднанням збільшиться і сам об’єм надання послуг з вивезення ТПВ, які тепер везтимуть зі всієї громади.

З цієї причини Пологівська міська рада виявила зацікавлення у співпраці з Північної екологічною фінансовою корпорацією НЕФКО в частині реалізації проектів у сфері енергоефективності та охорони навколишнього середовища.

Для попереднього дослідження діяльності Пологівської МТГ у сфері поводження із твердими побутовими відходами, аналізу поточної ситуації спеціалісти Пологівської міської ради заповнили опитувальник.

Цього тижня для подальшої роботи консультанти програми НЕФКО провели онлайн-зустріч, аби з’ясувати додаткові питання. Участь у онлайн-зустрічі взяли перший заступник міського голови Юрій Вєтров, начальник відділу енергоменеджменту, енергоефективності та інвестицій Наталія Копил, директор КУП «Житло-Сервіс» Олександр Луценко.

З боку інвесторів співбесіду вели інвестиційний радник Ірина Федоренко, технічний консультант Анна Мінакова, головний радник з питань інвестицій Юлія Шевчук, а також консультанти із Швеції Karin Eberle та Anders Larkert.
Юрій Коноваленко надав консультантам всі потрібні відповіді на питання щодо списку обладнання передбаченого проєктом, його вартості, технічних характеристик, потужності сортувальної лінії, оцінку операційних витрат та інше.

Так, зокрема, Юрій Анатолійович наголосив, що на сьогоднішній день в місті Пологи існує ручне (приватний сектор) і контейнерне (багатоповерхівки) збирання. А ось на сільських територіях з мешканцями потрібно проводити роз’яснювальну роботу, адже відповідного сортування там немає. Хоча відсоток відходів з пластику, паперу там значно менший, адже селяни використовують його під час пічного опалення.

Проєкт Пологівської міської ради включає придбання контейнерів для роздільного збору побутових відходів, двох сміттєвозів та будівництва на полігоні стаціонарної лінії для переробки відходів, зокрема будівництво сортувальних ліній, які розділять сміття на фракції. На об’єкті заплановано робочі місця для 10-13 осіб. Прогнозована потужність лінії – 80 тон за зміну.

Є у Пологівської громади і потенційні покупці сортованого сміття. З об’ємом близько 5 тон пластику в рік, які сортуються на полігоні, приватні підприємці проявляють певну зацікавленість.

Щодо останнього виду ТПВ, то як розповів Юрій Коноваленко, на полігоні проводиться сортування пластику вже давно. Два роки тому міська рада уклала договір з приватною фірмою, яка встановила по місту та на полігоні контейнери для роздільного збирання, наняла людей, які здійснювали сортування. Однак, згодом підприємці відмовилися від ідеї і КУП «Житло-Сервіс» викупило контейнери та продовжує сортувати сміття, яке вивозиться на полігон.

Під час бесіди міський голова наголосив, що даний проєкт розглядається не лише, як економічна складова, але й як екологічна.

На разі спеціалісти міської ради спільно з консультантами НЕФКО працюють над заповненням проєктної заявки та пакету всіх необхідних документів для залучення міжнародної технічної допомоги. Сподіваємося на позитивне рішення міжнародної фінансової організації НЕФКО щодо реалізації таких важливих екологічних проєктів на території Пологівської громади.

Більше про НЕФКО можна довідатися за посиланням https://www.nefco.int/%D0%BF%D1%80%D0%BE-%D0%BD%D0%B5%D1%84%D0%BA%D0%BE/

Додатково:
Полігон ТПВ розміщений у колишньому кар’єрі, у якому здійснювався видобуток піску. Сама земельна ділянка відведена під полігон складає 7,5 Га, сьогодні використовується 2,2 Га полігону. Загальний об’єм відходів в рік становить 12 000 тон.

КУП «Житло-Сервіс» - визнано підприємством, що пройшло конкурсний відбір та надаватиме послуги з вивезення ТПВ на території всієї громади. Минулого року підприємство придбало новий бульдозер для робіт на полігоні.Четвер, 27 Травня 2021 14:47 | Переглядів: 448

До уваги громадян

Виджет
закрыть

Розмір шрифту: [великий] [маленький]

Схема кольорів: [біла] [синя] [зелена] [чорна]

Зображення: [чорно білі] [кольорові]

[+ Застосувати]   [- Скинути налаштування]