Офіційний сайт Пологівської міської ради

Пошук

Розділи

Електронні сервіси

Новини

20 лютого - День Героїв Небесної Сотні

Шановні земляки!
Шановна Пологівська громадо!

Щорічно 20 лютого згідно з Указом Президента від 11 лютого 2015 року «Про вшанування подвигу учасників Революції Гідності та увічнення пам’яті Героїв Небесної Сотні» в Україні відзначається День Героїв Небесної Сотні.

Саме в ці дні, сім років тому, під час Революції Гідності, протистояння між українським народом і тодішнім режимом сягнуло свого піку. 20 лютого 2014 загинуло найбільше активістів Майдану. Наступного дня, 21 лютого 2014 року, офіційна влада України юридично визнала жертвами загиблих мітингувальників Майдану.

Сумний список Небесної Сотні відкрився 22 січня 2014 року, коли від вогнепальних поранень під час сутичок у центрі столиці загинули активісти Майдану Сергій Нігоян та Михайло Жизневський. Того ж дня в лісі під Києвом було знайдено тіло зі слідами тортур активіста Юрія Вербицького. До 18 лютого 2014 року вже налічувалось 9 загиблих. З 18 по 20 лютого на Майдані загинуло найбільше людей – 78 осіб, після 20 лютого – ще 20. Усі вони увійшли до меморіалу борців за українську Незалежність – до Небесної Сотні. 105 Героям Небесної Сотні посмертно присвоєно звання Герой України, серед яких і наш земляк Горошишин Максим Максимович, уродженець села Басань Пологівського району.

Україна заплатила надто високу ціну за звільнення від диктатури і свій вибір – бути частиною Європи. Тож нехай палають свічки пам’яті загиблих Героїв Небесної Сотні у наших серцях.

Просимо згадати і вшанувати усіх, хто поклав життя за долю, за волю, за незалежність і свободу нашої з вами єдиної України! Хай пам’ять про Героїв Небесної Сотні згуртовує нас, українців, надає нам сили, мудрості і наснаги на шляху боротьби за демократичні цінності та європейські прагнення нашої держави.

Горить свіча і пам’яті сльоза
додолу з неї краплями стікає.
Земля ридає, плачуть небеса –
Героїв Україна пам’ятає.

З повагою, міський голова Юрій КОНОВАЛЕНКО, старости

 субота, 20 Лютого 2021 08:00 | Переглядів: 86

закрыть

Розмір шрифту: [великий] [маленький]

Схема кольорів: [біла] [синя] [зелена] [чорна]

Зображення: [чорно білі] [кольорові]

[+ Застосувати]   [- Скинути налаштування]