Офіційний сайт Пологівської міської ради

Пошук

Розділи

Календар

« Листопад 2020 »
Пн   2 9 16 23 30
Вт   3 10 17 24  
Ср   4 11 18 25  
Чт   5 12 19 26  
Пт   6 13 20 27  
Сб   7 14 21 28  
Нд 1 8 15 22 29  

Новини

«Від Революції гідності до Країни гідності»

21 листопада Україна відзначає День Гідності та Свободи. Саме в цей день сім років тому розпочалась Революція Гідності українців. «Революція Гідності» – залишила глибокий, визначальний і незабутній слід в історії України. Майдан став випробуванням на цінність особистості людини та виміром людськості.

Ми – це народу одвічне лоно,
Ми – океанна вселюдська сім'я.
І тільки тих поважають мільйони,
Хто поважає мільйони «я» / В. Симоненко /

Шановні пологівці! Більше про події цього періоду в історії нашої країни ви дізнаєтесь із видань представлених на тематичній книжковій виставці «Від Революції гідності до Країни гідності», яка діє в читальному залі центральної районної бібліотеки з 17 листопада по 06 грудня цього року.

• Стражний О. С. Менталітет Майдану: хроніка подій - свідчення очевидців.
У книзі подано огляд подій, що відбувалися в Україні в листопаді 2013 – лютому 2014 років, а також свідчення очевидців, безпосередніх учасників тих подій. Інтерв’ю записувалися у той час, коли лише за перебування на київському Майдані можна було отримати декілька років в’язниці. Тому прізвища переважної більшості людей, які погодилися розповісти про свою участь у подіях руху спротиву, за їх проханням, не названо.

Ретроспектива Революції Гідності розгортається на фоні голосів її учасників, а також на тлі аналізу схожих революцій в інших країнах світу. Менталітет Майдану виведено в динаміці і суперечностях - він, як організм, зароджується, дорослішає, усвідомлює себе і, в решті решт, діє. Аналізуючи поведінку учасників руху спротиву і пересічних громадян, що підтримали або не підтримали Майдан, автор робить висновки про те, які саме риси української ментальності під час екстремальної ситуації виявили себе найбільшою мірою, а які залишилися «незадіяними», яким чином змінилося світосприйняття українців після Майдану, і що може чекати на Україну в майбутньому.

• Гук Н. Євромайдан [звичайні герої].
Це збірка розповідей про звичайних і водночас неймовірних людей, які створили революцію 2013-2014 років. Тут усього потрошку: долання меж і страхів, шалена любов до Батьківщини, рішучість діяти, бажання залишити нащадкам єдину та квітучу Україну, переосмислення буття й відкриття нового себе, сміливість відстоювати свободу, перемога над байдужістю, буденні дива. Але основа всіх подій єдина – прагнення змінити світ на краще та віра, яка не знає слова «неможливо».

• Базів В. А. Армагеддон на Майдані: роман-реквієм.
Безпощадне у своїй невідворотній сповідальності та всепоглинальне за своїм гостросюжетним магнетизмом Письмо автора справляє на читача вулканічне потрясіння, як і сам феномен Майдану на самосвідомість сучасного землянина. На смисловому тлі подається документальна маловідома історія про те, що і як призвело до Повстання, котре стало безпрецедентним актом кривавого вознесіння із провалля гуманітарно-кримінальної катастрофи для майже 50-мільйонного людського згромадження в центрі Європи. Водночас всенародний Бунт Гідності став прологом до визвольної війни – у супрязі з усім прогресивним світом – древньої Нації проти планетарної загрози земній цивілізації, яка постала перед очманілим людством осатанілими ордами московських варварів, що виринули на полях глобальної епохи із темних віків.

• Вітер Михайло. Літопис Революції Гідності
Євромайдан уже стає історією, відходить на другий план на тлі російської військової агресії. Існує небезпека, що ця велика подія в житті нашої епохи з часом втратить свою значимість, буде по-іншому трактована різними псевдоісториками. Так вже було з багатьма визначними сторінками історії України. Тому дуже важливо зберегти і передати нащадкам правду про події, настрої, трагедії і перемоги того часу. Основна увага в книзі приділяється правдивому опису подій, людей, того духу взаємопідтримки і самопожертви, що панував на Майдані.

• Майдан. Свідчення. Допомога постраждалим. Міжнародна солідарність.
У книзі зібрані свідчення учасників Майдану про допомогу постраждалим. Першу частину текстів складають спогади про медичну (і менше — соціальну, психологічну, правову та іншу) допомогу майданівцям та їхнім родичам у Києві та Україні. Зафіксовано безпрецедентний досвід самоорганізації людей, який має бути осмисленим і стати важливим для національної пам’яті сучасників, та майбутніх поколінь. У другій частині книги представлені розповіді про міжнародну солідарність в організації допомоги постраждалим. Така взаємодія з іншими країнами не має аналогів у нашій історії і варта того, щоб бути зафіксованою – як вдячність і пам’ять для наших закордонних друзів.

• Портников В. Дзвони Майдану.
Ця книга є закінченням трилогії, яку започаткували книги «Богородиця у Синагозі» і «Тюрма для янголів». Вона охоплює тексти політичної публіцистики, написані упродовж жовтня 2011 – січня 2018 років, які представляють собою щоденникові записи, що пов’язані з людьми, місцями, роздумами. За словами автора, це така енциклопедія публіцистики і пошуків. Єдине що відрізняє побудову цієї книги від попередніх є те, що в ній йдеться про Майдан. Це події, про які можна розповідати кожний день, щотижня. Це – щоденник Майдану. В ньому представлено те, як насправді розвивалися події з дня, коли розпочався Майдан і безпосереднім очевидцем яких був сам автор книги.

• Курков А. Щоденник Майдану та Війни.
До цієї книжки увійшли твори всесвітньо відомого письменника Андрія Куркова, які пов’язані однією темою — війною. Це особистий щоденник письменника, чесне відображення життя у Києві та країні – до листопада 2014 року, включаючи окупацію Криму, і далі – початок і розвиток Євромайдану, наступних подій. Нині ж він доповнений записами автора про перипетії на сході України, роздумами про війну, про те, як і чим, за його баченням, живе окупований Донбас чотири останні роки... «Щоденник Майдану» був перекладений і опублікований багатьма мовами – англійською, німецькою, французькою, японською та іншими. І ось у видавництві «Фоліо» вийшла його україномовна розширена версія.

• Кокотюха А. Вогняна зима: Гостросюжетний роман. Три місяця, що змінили нас назавжди.
Ще вчора кожен мав своє життя, у якому, здавалося, не було місця для подвигу. Але прийшла вогняна зима 2013–2014-го, і тисячі українців опинилися у вирі Революції гідності, щоправда, по різні боки барикад. Успішний бізнесмен Стогов стає активістом Автомайдану, учорашня продавниця Алла перетворюється на волонтерку, тітушка Сірий іде туди, де більше платять, а беркутовець Олег ладний карати «майданутих» навіть задарма... Ми бачимо Майдан їхніми очима. Бачимо і затамовуюємо подих. Бо тут усе справжнє — і життя, і кохання, і ненависть. І смерть. А ще — відчайдушна віра, що кінець кінцем усе буде добре...

• Борітеся-поборете! Поетика революції.
Літературно-художнє видання. До книги увійшли вірші поетів різних поколінь, поєднаних однією ідеєю — боротьбою за незалежність, свободу і соборність України. Поетичні рядки сповнені туги за полеглими в нерівному бою і, разом із тим, світлої віри в перемогу, нездоланність нашого народу.
На кожній сторінці поряд з віршами промовисті світлини з Майдану - проникливо відтворюють усю палітру буремних протистоянь.

Народ мій є! Народ мій завжди буде!
Ніхто не перекреслить мій народ!
Пощезнуть всі перевертні й приблуди
І орди завойовників-заброд / Василь Симоненко /

Шановні друзі! Нагадуємо, що в період карантину відвідувачі бібліотеки мають бути в респіраторах або захисних масках, що покривають рот та ніс.

Бережіть себе і своїх рідних, дотримуйтесь протиепідемічних правил. Будьте здорові!Четвер, 19 Листопада 2020 12:00 | Переглядів: 139