Офіційний сайт Пологівської міської ради

Пошук

Розділи

Календар

« Листопад 2020 »
Пн   2 9 16 23 30
Вт   3 10 17 24  
Ср   4 11 18 25  
Чт   5 12 19 26  
Пт   6 13 20 27  
Сб   7 14 21 28  
Нд 1 8 15 22 29  

Новини

В Семенівському, Басанському, Інженерненському старостинських округах проведено роботи з визначення меж території пам’яток археології

На виконання заходів з охорони культурної спадщини Програми розвитку культури Пологівської міської об’єднаної територіальної громади, керуючись Законом України «Про охорону культурної спадщини», робочою групою в складі: спеціалістів КЗ «Запорізький обласний центр охорони культурної спадщини» Запорізької обласної ради на чолі завідувача сектором пам’яткоохоронних досліджень Середи О.В., начальника відділу культури і туризму Діденко М.В., спеціаліста відділу культури і туризму (з питань збереження культурної спадщини) Цихмистро Н.В., методиста КУ «Пологівський районний організаційно-методичний центр культури» Пологівської міської ради Сарішвілі Г.А., в присутності спеціалістів відділу земельних відносин та агропромислового розвитку (землевпорядників Семенівського та Інженерненського старостинських округів) Фесенко Л.С. та Рясної В.А., представників землекористувачів, земельні ділянки яких межують з пам’ятками культурної спадщини, минулого тижня проведені роботи з визначення меж території та інвентаризації пам’яток археології на 38 об’єктах культурної спадщини Пологівської міської об’єднаної територіальної громади: на 6 курганах та 8 курганних могильниках, які розташовані на територіях Басанського, Семенівського, Інженерненського старостинських округів.

Велика підготовча робота була проведена в. о. старости Семенівського старостинського округу Рябчук Н.А. та працівниками КП «Благоустрій- Пологи» Пологівської міської ради, які працюють на території Семенівського старостинського округу, особливо хочеться відзначити Педаша Ф.Ф.

Усім землекористувачам, що брали участь у роботі, велика подяка на розуміння необхідності вирішення робочих питань: за вчасність прибуття на об’єкти, за виготовлення кілків, за потужну трудову силу.

Представникам землекористувачів було запропоновано підписати акт про те, що їм показані межі та охоронні зони курганів. Усі акти оформлені належним чином.

За підсумками роботи спеціалістами КЗ «Запорізький обласний центр охорони культурної спадщини» будуть видані відповідні документи. За результатами інвентаризації двох курганів, що розташовані на території Семенівського старостинського округу, буде виготовлена облікова документація.

Також, для запобігання розорювання пам’яток археології, Пологівська міська рада, як спеціально уповноважений орган охорони культурної спадщини, направила лист до Міністерства культури та інформаційної політики України про надання дозволу на проведення земляних робіт на пам’ятках археології для встановлення на них 15 охоронних (інформаційних) дощок.

Після отримання дозволу на курганах будуть встановлені охоронні (інформаційні) дошки.

Проведена робота та досягнене взаєморозуміння між представниками органів місцевого самоврядування, землекористувачів суміжних з територією курганів земельних ділянок стане запорукою забезпечення збереження та охорони пам’яток археології на території Пологівської міської об’єднаної територіальної громади.Середа, 18 Листопада 2020 14:53 | Переглядів: 179