Офіційний сайт Пологівської міської ради

Пошук

Розділи

Календар

« Червень 2020 »
Пн 1 8 15 22 29
Вт 2 9 16 23 30
Ср 3 10 17 24  
Чт 4 11 18 25  
Пт 5 12 19 26  
Сб 6 13 20 27  
Нд 7 14 21 28  

Новини

Підсумовуючи два тижні карантину

Шановна Пологівська громадо!

Підіб`ємо підсумки двох тижнів від початку карантину. За цей короткий і неспокійний час в Пологівській громаді було проведено низку карантинних заходів:

- 12 березня, щоб упередити можливе розповсюдження захворювання, міською радою було розроблено та затверджено план протиепідемічних заходів. Протягом двох тижнів карантину в залежності від нових законів, міністерських постанов та указів кабміну до плану було внесено ряд змін та доповнень.

Так, на сьогоднішній день існує ряд заборон на роботу закладів та магазинів, проведення на території громади усіх масових заходів, у яких бере участь понад 10 осіб, крім заходів, необхідних для забезпечення роботи міської ради.
Дозволена робота закладів роздрібної торгівлі продуктами харчування, пальним, засобами гігієни, лікарськими засобами та виробами медичного призначення, засобами зв’язку, а також торговельної діяльності і діяльності з надання послуг з громадського харчування із застосуванням адресної доставки замовлень, ритуальних послуг, технічного обслуговування та ремонту автомобілів за умови забезпечення санітарно-гігієнічних вимог та санітарно-епідемічних норм та правил в умовах карантину. Так, однією з вимог є запровадження режиму роботи з розрахунку один відвідувач на 10 кв. метрів площі торговельного (операційного) залу за умови дотримання дистанції між ними не менш як 1,5 метри із встановленням спеціальних позначок.

На виконання рішення МОЗ дозволено роботу продуктових ринків під час карантину, але за умови суворого дотримання певних обмежень, визначено умови та місце для торгівлі насінням і садивним матеріалом населенням Пологівської міської об’єднаної територіальної громади під час карантину.

- Посилено проведення дезінфекційних заходів у транспортних засобах загального користування. КП «Благоустрій-Пологи» останні три дні проводить заходи з дезінфекції місць громадського перебування - зупинок громадського транспорту, дитячих та спортивних майданчиків, лавочок, урн, прилеглих територій. Всі комунальні підприємства міста працюють в штатному режимі, з населенням – в дистанційному.

- На підприємствах, в установах та організаціях Пологівської громади запроваджено режим роботи на умовах скороченого та неповного робочого часу з урахуванням вимог, визначених законодавством.

- Протягом березня проведено 7 засідань комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій Пологівської міської ради, під час яких обговорювався стан виконання карантинних заходів в громаді, доцільність їх зміни та доповнень, законодавчі документи.

- В громаді у штатному режимі працює КУ ««Територіальний центр соціального обслуговування (надання соціальних послуг)» Пологівської міської ради, який забезпечує супровід осіб похилого віку, які потребують стороннього догляду, з метою забезпечення їх предметами першої необхідності (продукти харчування, засобами гігієни, ліків тощо) таких у громаді налічується 617 осіб.

- За потребою медичних установ, що підпорядковані Пологівській міській раді, в сумі 147 000 грн. виділено кошти для попередження розповсюдження коронавірусу в громаді. Медпрацівники КП «Пологівський ЦПМСД» вже отримали першу партію, це ізоляційні халати, печатки, одноразові бахіли, шапочки.

- В рамках гуманітарної допомоги з Китаю КП «Пологівський ЦПМСД» Пологівської міської ради отримав швидкі експрес-тести для визначення короновірусу. Згідно з розподілом Департаменту охорони здоров’я на Пологівську ЦПМСД прийшлося 50 штук. КП «Пологівська БЛІЛ» отримала 100 штук тестів.
На перший випадок цього вистачить, але потреба є в додаткових поставках. В області пообіцяли, що нові поставки тестів, засобів захисту, медапаратів оперативно розподілятимуть між лікувальними закладами області.
За словами першого заступника голови Запорізької ОДА Івана Федорова, Пологівська БЛІЛ має отримати 3 апарати ШВЛ (штучної вентиляції легень).

- Міська рада працює в дистанційному режимі, тобто мешканці можуть звернутись за допомогою написавши лист на електронну пошту за адресою mail@mradapology.gov.ua, або ж подзвонити за телефонами: (06165) 2-23-30 (приймальня), (06165) 2-29-62 (загальний відділ).

На час карантину отримати адміністративні послуги у ЦНАПі також можливо в електронному форматі, написавши на адресі vcnappolmr@ukr.net, або ж за телефоном 095-892-52-26, щоб оотримати консультацію чи записатися на прийом.

На сьогоднішній день керівний склад виконавчого комітету працює на своїх робочих місцях.

- Щоденно на офіційному сайті міської ради та в соціальній мережі Фейсбук оприлюднюється важлива інформація про діяльність міської ради, комунальних підприємств під час карантину. На сайті створена спецрубрика «Увага! Коронавірус», в якій розміщується вся оперативна інформація про карантинні заходи, законодавчі нововведення, статистичні та інші дані, інформація про те, як захистити себе від зараження, корисні поради.

- Для попередження розповсюдження коронавірусної хвороби Кабінет Міністрів України запровадив більш жорсткі заходи безпеки на період карантину. Постанова від 2 квітня 2020 № 255 «Про внесення змін до постанови Кабінету Міністрів України від 11 березня 2020 № 211» забороняє до кінця картина перебувати в громадському місці без медичної маски, відвідувати спортивні і дитячі майданчики, самовольно залишати місця обсервації, перебувати на вулиці без документів, що засвідчують особу, збиратися в групи більше двох осіб (крім випадків службової необхідності і супроводу дітей), відвідувати парки, сквери, зони відпочинку (крім вигулу тварин однією особою і у зв'язку зі службовою необхідністю). Вже видане розпорядження про виконання даної постанови.

- Остання постанова Кабміну заборонила регулярні та нерегулярні перевезення пасажирів автомобільним транспортом у міському, приміському, міжміському, внутрішньообласному та міжобласному сполученні, зокрема, пасажирські перевезення на міських автобусних маршрутах у режимі маршрутного таксі. Тому Пологівською міською радою організовано спецрейси для довезення працівників установ, що забезпечують життєдіяльність громади – медиків, мнсників, комунальників, поліції, працівників державних установ, аптек. Розроблено чотири маршрути. Спецрейси починають ходити з 6 квітня.

- Станом на 3 квітня в Пологівській ОТГ не зафіксовано жодного випадку на коронавірус. Нехай так буде і надалі! Від кожного з нас дуже багато залежить. Кожна людина, у якої проявляються навіть легкі симптоми захворювання, повинна самоізолюватися та обов’язково звернутися до сімейного лікаря.

Шановні мешканці Пологівської громади!

Ситуація в Україні надзвичайно складна і тому прошу віднестися до неї з повною відповідальністю всіх без виключення. Ми повинні спрямувати всі наші зусилля, щоб втрати у галузях культури, соціально-побутовій сфері, але найважливіше – життя і здоров’я наших містян були мінімальними.

Цей період дуже важкий для місцевого бізнесу. Він несе збитки, несе відповідальність не тільки за себе, а й за працівників. Я вдячний їм за розуміння, за дотримання санітарних правил, своїх зобов’язань щодо правил роботи під час карантину. Немає тих, хто більше співчувають та поділяють переживання місцевого бізнесу, ніж міська рада. Бо це наповнення бюджету, виконання соціальних програм та інфраструктурних проєктів. Зменшення доходів підприємців – одразу позначатиметься на доходах місцевого бюджету. Тому я усвідомлюю, на який відповідальний крок та пожертву пішли всі, хто зачинився. Дякую тим, кому можна працювати, і хто робить це з усвідомленням відповідальності перед людьми: не створює штучного ажіотажу, дотримується правил дезінфекції, береже своїх працівників та йде на якісь поступки.

Зараз наступив час, коли ми повинні проявити любов один до одного, опікуватися один одним і дарувати надію і віру в те, що ми впораємося з цим випробуванням і все буде гаразд.

Ще раз прохаю вас залишатись вдома, щоб не наражати своїх рідних та близьких на небезпеку. У той же час громада має бути готова реагувати у разі виявлення підозри на таке захворювання. Не варто спекулювати на цій ситуації та панікувати! Завдання міської влади разом з вами, шановні земляки, зберегти спокій та забезпечити життєдіяльність громади.

Дякую за порозуміння та злагоду!

З повагою
міський голова Юрій КОНОВАЛЕНКО

 П'ятниця, 03 Квітня 2020 21:41 | Переглядів: 376