Офіційний сайт Пологівської міської ради

Пошук

Розділи

Календар

« Червень 2020 »
Пн 1 8 15 22 29
Вт 2 9 16 23 30
Ср 3 10 17 24  
Чт 4 11 18 25  
Пт 5 12 19 26  
Сб 6 13 20 27  
Нд 7 14 21 28  

Новини

Пологівці вшанували українських добровольців

13 березня з нагоди Дня українського добровольця, що відзначається 14 березня, представниками міської і районної влади здійснено покладання квітів до пам’ятних знаків Героям Революції Гідності, пам’ятного стенду «Вони загинули, захищаючи Україну», до пам’ятників героям-землякам Максиму Горошишину, Артему Корнєву.

Під час заходу згадали історію виникнення цієї пам’ятної дати в календарі державних свят України.
21-го листопада 2013 року кілька журналістів вийшли на Майдан Незалежності у Києві та поширили в соціальних мережах заклик до всіх небайдужих приєднатися. Так почалася Революція Гідності. Першими до Майдану долучилися студенти і молодь. Згодом протест підтримала опозиція. Цей мітинг у центрі нашої столиці виявився найбільш масовим за останні роки – понад 100 тисяч учасників. Саме вони і стали першими борцями за честь і гідність та першими добровольцями в новітній історії нашої держави.
У 2014 році почалася військова агресія Росії проти України. Усвідомлюючи високий ризик військового вторгнення на територію України та бажаючи захистити незалежність, суверенітет та територіальну цілісність своєї держави добровольці із Самооборони Майдану вирушили на військовий полігон для проходження військової підготовки з метою подальшої участі у воєнних діях.
14 березня 2014 року понад п’ять сотень бійців Самооборони Майдану прибули на полігон в Нові Петрівці Київської області. Так розпочався бойовий шлях першого добровольчого батальйону.
З метою вшанування мужності та героїзму захисників незалежності, суверенітету та територіальної цілісності України, сприяння подальшому зміцненню патріотичного духу в суспільстві, посиленню суспільної уваги та турботи до учасників добровольчих формувань та на підтримку ініціативи громадськості, постановою Верховної Ради України від 2017 року 14 березня встановлено Днем українського добровольця.
Навесні - влітку 2014 року добровольчі батальйони врятували незалежність України. Саме волонтери і добровольці зірвали плани агресора, проявивши всю силу незламного духу українського народу та стали ідеологічною основою для відродження Збройних сил України.
Нині 60 000 військовослужбовців разом із добровольчими батальйонами захищають рідні кордони, проявляючи там відданість, мужність і героїзм.
Так склалося історично, що добровольці – це фенОмен, притаманний українській армії. Уся Запорозька Січ – структура із добровольчих батальйонів, які століттями боронили Україну. Такі добровольчі настрої проявлялися в різні періоди історії нашої країни, особливо коли виникала реальна загроза її державності: січові стрільці – за часів Першої світової війни, селянський повстанський рух – у 20-тих роках минулого століття, Українська Повстанська армія – в роки Другої Світової війни.
Тож, День добровольця – це символічна дата, створена для того, щоби довести злагодженість, єдність кожного, хто у той чи інший спосіб долучається до захисту України. У наш час словом «доброволець» по праву можна назвати і майданівців, і воїнів, і волонтерів. Всі вони безстрашно стоять на своїй землі за свій народ, за свою культуру та історію!
Ціною власного життя довелося заплатити нашим землякам: запорожець Сергій Синенко, активіст Автомайдану, був спалений у власному автомобілі. Максим Горошишин отруївся газом під час сутичок на Інститутській вулиці поблизу урядового кварталу. Дмитро Шингур загинув під Слов’янськом, Роман Соловйов – в «Іловайському котлі», Артем Корнєв – у селищі Талаківка (передмістя Маріуполя). Ці мужні чоловіки віддали свої життя за кожного з нас. У складний для країни час не зрадили. Ми всі в неоплатному боргу перед нашими героями...
Присутні на заході згадали хвилиною мовчання тих, хто віддав життя за Україну та поклали квіти до пам’ятних знаків.
На сьогодні точно не визначено загальну чисельність запорожців та пологівців зокрема, які брали участь у бойових діях у складі «Донбасу», «Азову», «Айдару» та інших добровольчих загонів.
День українського добровольця – це вираження нашої поваги і шани тим, хто захищає Україну та робить усе можливе, щоби на нашій землі панували мир, спокій та добро!
Шановні пологівці! Напередодні Дня українського добровольця бажаємо нашим воїнам, волонтерам та всім нам мужності і стійкості, миру у домівках, сонячних світанків, радісного сміху дітей, здоров’я, щастя і добра!

 П'ятниця, 13 Березня 2020 13:08 | Переглядів: 99