Офіційний сайт Пологівської міської ради

Пошук

Розділи

Календар

« Червень 2020 »
Пн 1 8 15 22 29
Вт 2 9 16 23 30
Ср 3 10 17 24  
Чт 4 11 18 25  
Пт 5 12 19 26  
Сб 6 13 20 27  
Нд 7 14 21 28  

Новини

У Пологівському краєзнавчому музеї відкрито експозицію «Степові піраміди Пологівщини»

12 березня співробітниками КУ «Пологівський районний краєзнавчий музей» Пологівської міської ради проведено музейний урок «Степові піраміди Пологівщини», на якому мова йшла про пам’ятки археології Пологівщини.

На захід завітали гості: декан гуманітарно-економічного факультету Бердянського ДПУ Т.Макаренко, завідуюча навчальною археологічною лабораторією БДПУ В.Папанова, начальник відділу культури і туризму Пологівської міської ради М.Діденко, працівники БДПУ-учасники експедиції, учні Пологівської ЗОШ І-ІІІ ст. №4 та Пологівської гімназії «Основа».

У вересні 2019 року на Пологівщині працювала археологічна експедиція, і відповідно вимогам Дозволу Міністерства культури України цього дня знахідки було передано в Пологівський краєзнавчий музей.

В.Папанова прозвітувала про роботу, показала фотоматеріали з місць експедиції. Т.Макаренко вручила Подяки керівникам агропідприємств ТОВ «Агрофірма «Батьківщина», ТОВ «Агрофірма «Україна нова», які створили умови для роботи експедиції (надали необхідну техніку, облаштували наметовий табір і забезпечили належні санітарні умови в ньому, організували харчування), учням Костянтинівської ЗОШ І-ІІІ ст., які долучилися до роботи археологів, директору музею І.Садовій. Також вона звернулася до учнівської молоді з розповіддю про Бердянський державний педагогічний університет та з запрошенням на навчання в ньому.

М.Діденко розповідала про відповідальність за незаконне розорювання пам’яток археології, про порядок надання офіційних дозволів на дослідження курганів, акцентувала, що вимоги Дозволу Міністерства культури України виконано – усі знахідки передані до Пологівського краєзнавчого музею.

Ведуча заходу, старший науковий співробітник музею І.Кособок, запросила усіх присутніх в оновлену залу археології, де експонувався СКІПЕТР (символ влади часів доби бронзи). Це велика цінність, яка, безумовно, зробить музей ще привабливішим для туристів.

 П'ятниця, 13 Березня 2020 09:11 | Переглядів: 70