Офіційний сайт Пологівської міської ради

Новини

ПРЕС-РЕЛІЗ: В Запоріжжі обговорили перші результати роботи в рамках Меморандуму про співробітництво між Державною службою зайнятості (Центральний апарат) та Міністерством юстиції

   31 січня 2019 року в Запорізькому обласному центрі зайнятості відбулась прес-конференція керівників Запорізького обласного центру зайнятості Ірини Дуднік та Головного територіального управління юстиції в Запорізькій області Сергія Васильцова щодо співпраці у межах Меморандуму про співробітництво, який був підписаний між Державною службою зайнятості (Центральний апарат) та Міністерством юстиції.

   Під час прес-конференції були висвітлені питання про співробітництво в рамках Меморандуму, взаємодії Сторін у напрямі організації та проведення спільних заходів, спрямованих на детінізацію ринку праці та вдосконалення контролю за оформленням трудових відносин із найманими працівниками, зокрема, особами, які мають майнові зобов’язання за рішеннями суду (інших органів), в тому числі заборгованість зі сплати аліментів; на підвищення рівня юридичної грамотності, соціальної та правової підтримки тимчасово непрацюючих громадян, формування нової правової культури в суспільстві.

   Відповідно до Меморандуму здійснюється спільна взаємодія з місцевими органами виконавчої влади, органами місцевого самоврядування, підприємствами, організаціями, установами, громадськими організаціями, адвокатською спільнотою та з іншими зацікавленими органами.

   Проводиться щоквартальна звірка між територіальними органами державної виконавчої служби Запорізької області та центрами зайнятості, філіями Запорізького обласного центру зайнятості щодо осіб, які мають майнові зобов’язання за рішеннями суду (інших органів), в тому числі заборгованість зі сплати аліментів.

   В свою чергу, Пологівською районною філією Запорізького обласного центру зайнятості ведеться значна робота у напрямку сприяння працевлаштуванню осіб – платників аліментів.

   У 2018 році у центрі зайнятості було зареєстровано 37 безробітних осіб – боржників (в т.ч. 2 особи, направлених фахівцями Пологівського районного відділу державної виконавчої служби Головного територіального управління юстиції у Запорізькій області). Протягом минулого року працевлаштовано 11 осіб даної категорії. Тобто кожний третій був працевлаштований за сприяння Пологівської районної філії. Крім цього, за відсутності можливості працевлаштування на постійну роботу чи роботи тимчасового характеру, особу може бути зорієнтовано на самозайнятість.

   З початку 2019 року зареєстровано 3 безробітних особи – боржників, з якими проводиться активна робота щодо залучення їх до зайнятості.

   З січня 2019 року з особами, які звернулись до центру зайнятості, працює кар’єрний радник, який забезпечує їх супровід та організацію надання послуг.

   Кар’єрний радник разом з громадянином розробляє індивідуальний план працевлаштування, який містить комплекс заходів для працевлаштування або здійснення іншого виду зайнятості. Такий підхід до організації сприяння працевлаштуванню дієвий та має доволі високі показники.

   Ще одне наше спільне завдання - сприяти детінізації зайнятості та підвищувати відповідальність роботодавців у цьому питанні. Адже не повинно бути ніяких причин, щоб особи, які мають майнові зобов’язання, не виконували свої зобов’язання перед власними дітьми.

Директор Пологівськї районної філії
Запорізького обласного центру зайнятості
М. Лупейченко

 

П'ятниця, 08 Лютого 2019 13:30 | Переглядів: 124