Офіційний сайт Пологівської міської ради

Новини

Відділ з питань регулювання земельних відносин надає корисну інформацію для пологівців з актуальних питань

Статтею 120 Земельного кодексу України встановлено, що при відчуженні частини земельної ділянки та частини будинку їх власником земельну ділянку необхідно спочатку поділити на дві і лише потім укладати договір. Чи можливо укладати договір відчуження щодо частин будинку та земельної ділянки?

Якщо уважно прочитати абзац другий частини шостої статті 120, то поділ земельної ділянки вимагається лише при відчуженні одного з декількох будинків, будівель або споруд, які розміщені на одній земельній ділянці. Зокрема, ця норма встановлює, що:

Укладення договору, який передбачає набуття права власності на житловий будинок, будівлю або споруду, що пов’язане з переходом права на частину земельної ділянки, здійснюється після виділення цієї частини в окрему земельну ділянку та присвоєння їй окремого кадастрового номера.

Як бачимо, жодного слова про необхідність виділення частини земельної ділянки в окрему при відчуженні частини будинку згадана норма не містить, а, отже, якщо на будинок виникла або виникає спільна часткова власність, то й на земельну ділянку має залишатися або виникати часткова власність.

Ніна КОВАЛЕНКО, юрист

За матеріалами науково-виробничого журналу Землевпорядний вісник, №9 за 2018 рік.



Понеділок, 28 Січня 2019 15:36 | Переглядів: 121