Офіційний сайт Пологівської міської ради

Новини

ЄС надає 4 мільйони євро для створення нових ОСББ в Україні

Європейський Союз та Програма розвитку ООН (ПРООН) запускають дворічний проект «Об’єднання співвласників будинків для впровадження сталих енергоефективних рішень» з метою стимулювати та підтримати створення об’єднань співвласників багатоквартирних будинків (ОСББ) у всіх 24 областях України. Щонайменше 2 000 нових ОСББ буде створено та загалом 4 000 ОСББ пройдуть навчання з управління енергоефективними проектами.

Європейська комісія ухвалила Програму підтримки енергоефективності для України (EE4U), яка має сприяти підвищенню енергоефективності житлового сектору в Україні та скороченню викидів парникових газів. У цьому контексті ЄС спільно з Урядом Німеччини будуть підтримувати діяльність Фонду енергоефективності у наданні грантів на термомодернізацію багатоквартирних будинків на всій території України. Протягом двох фаз цієї програми, загалом ЄС надасть 80 млн євро на гранти для ОСББ і понад 22 млн євро технічної допомоги (які переважно будуть використані Міжнародною фінансовою корпорацією (МФК) та ПРООН для супроводжувальних процедур). В середньому 480 000 осіб отримають пряму вигоду від реалізації проекту, та не менш ніж 1 мільйон українців підвищать свою обізнаність у сфері енергоефективності.

Житловий сектор України у 3-4 рази менш енергоефективний порівняно з сусідніми країнами ЄС з подібним кліматом і споживає близько 40% енергоресурсів країни. Загалом 70% квартир у багатоквартирних будинках, де проживають приблизно 34 млн українців, є вкрай енергетично неефективними.

Житловий сектор України є енергетично неефективним через застарілі обладнання та житловий фонд, що створює серйозні виклики для багатьох домогосподарств, які продовжують жити в зношених, небезпечних або незручних будинках. Щоб підтримати сталий розвиток міст та громад, а також задовольнити потребу людей у якісному житлі, ПРООН розпочинає впровадження нового проекту, завдання якого – мобілізувати співвласників багатоквартирних будинків в Україні та допомогти їм значно покращити енергоефективність їхніх будівель через зменшення споживання та вартості енергії.

ЄС надає фінансування розміром 4 мільйони євро в межах Програми підтримки енергоефективності для України (EE4U). ПРООН надаватиме технічну допомогу шляхом впровадження проекту, який триватиме з 1 жовтня 2018 року до 30 вересня 2020 року.

Протягом двох років проект буде проводити інформаційну кампанію на національному, обласному та місцевому рівнях з метою інформувати широку громадськість і місцеві громади щодо нового законодавства у сфері енергоефективності, програм Фонду енергоефективності та механізмів фінансування, які він пропонує. Проект також проводитиме серію групових та індивідуальних консультацій для активних співвласників, які мають намір створити ОСББ, уже створених ОСББ та місцевої влади з питань створення ОСББ, ведення бухгалтерії та фінансового менеджменту, пошуку та отримання фінансування для ініціатив з покращення стану будинків.

Цільовими групами проекту є:
- ініціативні групи на місцях, які хочуть створити ОСББ;
- житлово-будинкові кооперативи, що прагнуть реорганізації в ОСББ;
- діючі ОСББ, які найбільше потребують підтримки.

Цільова група інформаційної кампанії – співвласники багатоквартирних будинків.

В рамках проекту запланована реалізація близько 520 проектів за наступними енергозберігаючими заходами:
- утеплення фасадів та перекриття горищ, перекриття дахів;
- заміна вікон та дверей;
- ремонт і модернізація систем опалення;
- комплексна термомодернізація будівель.

Зазначені енергоощадні заходи умовно можна поділити на 2 пакети:
пакет А («Легкий») – відносно недорогі заходи з енергоефективності з високим рівнем окупності інвестицій (утеплення фасадів та перекриття горищ і дахів, заміна вікон та дверей, реконструкція системи опалення);
пакет Б («Комплексний») – включає в себе всі заходи пакету А, а також теплоізоляцію будівельних конструкцій (стіни, даху, горища, підвалу).

Перевагами комплексної термомодернізації будинку є:
- зменшення рахунків за комунальні послуги;
- поліпшення технічного стану будівлі;
- підвищення комфорту та умов проживання;
- поліпшення зовнішнього вигляду будівлі;
- підвищення вартості нерухомості.

За умовами участі у проекті Фонд енергоефективності відшкодовує учасникам проекту до 40% вартості заходів, передбачених пакетом А, та 50-70% вартості заходів, визначених у пакеті Б.

Щоб прийняти участь у проекті, зацікавленим ОСББ чи ініціативній групі, яка має намір створити ОСББ, необхідно до 15 січня 2019 року зареєструвати відповідну заявку на сайті www.HOUSES.in.ua

Більш детальну інформацію про проект можна отримати у відділі енергоменеджменту та енергоефективності Пологівської міської ради (каб. 9) або за тел. 2-20-76, та за посиланням http://bit.ly/EEFundBrochurВівторок, 18 Грудня 2018 14:00 | Переглядів: 157