Офіційний сайт Пологівської міської ради

Новини

23 липня в Україні почав діяти закон про енергоефективність будівель

22.06.2017 було прийнято Закон України «Про енергетичну ефективність будівель» № 2118-VIII (далі — Закон № 2118), який набрав чинності 23.07.2017 та введено в дію 23.07.2018 року.

Цей Закон визначає правові, соціально-економічні та організаційні засади діяльності у сфері забезпечення енергетичної ефективності будівель і спрямований на зменшення споживання енергії у будівлях.

Основна мета Закону № 2118 — урегулювати на законодавчому рівні питання щодо підвищення енергетичної ефективності будівель, а також створення умов для раціонального споживання в них енергетичних ресурсів.

Це означає, що на практиці він повинен сприяти зменшенню витрат на оплату комунальних платежів, а саме за опалення та електроенергію.

Що чекає українців?

Вводиться обов'язкова енергетична сертифікація та визначення класів будівель згідно з європейською методикою.

Зокрема, об'єкти будівництва та вже побудовані будівлі повинні будуть пройти сертифікацію енергетичної ефективності з метою визначення фактичних її показників, проведення оцінки відповідності зазначених показників встановленим мінімальним вимогам до енергетичної ефективності будівель.

За результатами оцінки кожному будинку буде присвоєно певний клас. Більше того, якщо будинок покращує свій клас енергоефективності, йому буде надаватися державна підтримка.

Відповідно до ч. 1 ст. 7 Закону № 2118 Сертифікація енергетичної ефективності є обов’язковою для:

1) об’єктів будівництва (нового будівництва, реконструкції, капітального ремонту), що за класом наслідків (відповідальності) належать до об’єктів із середніми (СС2) та значними (СС3) наслідками, що визначаються відповідно до Закону України "Про регулювання містобудівної діяльності";

2) будівель державної власності з опалюваною площею понад 250 квадратних метрів, які часто відвідують громадяни і у всіх приміщеннях яких розташовані органи державної влади;

3) будівель з опалюваною площею понад 250 квадратних метрів, у всіх приміщеннях яких розташовані органи місцевого самоврядування (у разі здійснення ними термомодернізації таких будівель);

4) будівель, в яких здійснюється термомодернізація, на яку надається державна підтримка та яка має наслідком досягнення класу енергетичної ефективності будівлі не нижче мінімальних вимог до енергетичної ефективності будівлі.

Положення законопроекту не поширюються на об'єкти:
- культурної спадщини;
- будівлі промислового і сільськогосподарського призначення;
- об'єкти енергетики, транспорту, зв'язку та оборони;
- складські приміщення;
- культові споруди (наприклад, церкви);
- тимчасові споруди, зокрема призначені для здійснення підприємницької діяльності, а також на окремо розташовані будинки з опалювальною площею менше 50 кв. м;
- індивідуальні будинки.

При цьому, слід зазначити, що остання категорія підлягатиме сертифікації у випадках отримання державної підтримки на здійснення термомодернізації або сертифікації за бажанням власника.

Сертифікація буде проводитися на договірних засадах із метою визначення фактичних показників енергоефективності будівель і оцінки їх відповідності мінімальним вимогам до енергоефективності, які будуть встановлюватися Міністерством регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства. Їх перегляд буде здійснюватися раз на п'ять років.

Виготовлення енергетичного сертифікату будівлі по об'єкту будівництва покладається на замовника будівництва до прийняття такого об'єкта в експлуатацію. Термін дії документу становитиме 10 років.

Фінансування заходів із забезпечення (підвищення рівня) енергетичної ефективності будівель здійснюється за рахунок власника (співвласників) будівель, коштів державного і місцевих бюджетів, інших не заборонених законом джерел, а також на засадах державно-приватного партнерства або енергосервісу.

Витяг з енергетичного сертифіката будівлі, що містить інформацію про клас та інші показники енергетичної ефективності будівлі, розміщується у доступному для ознайомлення громадян місці. Енергетичні сертифікати бюджетних установ розміщуються також на їх офіційних веб-сайтах (за наявності сайта).

Положення про обов'язкову наявність сертифіката енергоефективності, вводяться в дію з 1 липня 2019 року.

Серед іншого Законом № 2118 встановлено:

- особливості здійснення обстеження систем опалення та кондиціонування будівель;

- основні енергоефективні заходи в будівлях і механізми їх фінансування;

- загальні засади професійної діяльності у сфері енергетичної ефективності будівель;

- принципи здійснення незалежного моніторингу сертифікатів енергетичної ефективності будівель і звітів про результати обстеження систем опалення та кондиціонування будівель;

- відповідальність за порушення законодавства у сфері забезпечення енергетичної ефективності будівель.

Слід зазначити, що Законом № 2118 також передбачає впровадження системи обов'язкового аудиту енергоефективності будівель, який проводитимуть сертифіковані компанії, енергоаудитори. Для цього в ньому прописані основні вимоги до енергоаудиту та енергоаудиторів (хто вони, яким чином будуть сертифікуватися, хто їм буде видавати дозвіл), а також основні принципи роботи системи.

Очікується, що Закон України «Про енергетичну ефективність будівель» дозволить знизити енергоспоживання в будинках українців до 70%, а вже перший національний план збільшення кількості будівель з близьким до нульового рівнем споживання енергії ми можемо отримати протягом наступних двох років.

З текстом закону можна ознайомитись за посиланням:

http://zakon2.rada.gov.ua/laws/show/2118-19

За матеріалами сайтів:

http://enefcities.org.ua

http://www.osbb-inform.com.ua

https://buhbudget.com.ua

http://radnuk.com.ua

https://ecotown.com.ua

 

 П'ятниця, 27 Липня 2018 09:19 | Переглядів: 138