Офіційний сайт Пологівської міської ради

Новини

Європейський тиждень сталої енергії 2018 в Україні відкрито!

Разом з:
Пітером Вагнером - головою групи підтримки України, Європейська комісія,
Олексієм Каспруком - міським головою м. Чернівці,
Йоханнесом Бауром - Предствництво ЄС в Україні
та мешканцями м. Чернівці

У неділю, 3 червня 2018 р., Представництво ЄС в Україні спільно з Чернівецькою міською радою відкрили щорічний Європейський тиждень сталої енергії в Україні та провели Церемонію підписання Угоди мерів з 14 українськими містами.

В Україні тиждень сталої енергії проводиться вісім років поспіль.

Під час проведення заходу шість міст отримали гранти на проекти в області енергоефективності в рамках окремої програми, яка підтримана Європейським Союзом, "Угода мерів - Демонстраційні проекти" (CoM-DeP) .

В цілому майже 200 міст України приєдналися до ініціативи ЄС. Завдяки цьому ці міста взяли на себе зобов'язання скоротити викиди вуглекислого газу, підвищити ефективність використання енергії та покращити якість життя своїх жителів.

Після церемонії підписання представники ЄС офіційно оголосили про запуск програми CoM-DeP в шести містах і населених пунктах України: Чернівцях, Дубно (Рівненська область), Гнівані (Вінницька область), Миргороді (Полтавська область), Сумах і Українці (Київська область). Програма надає кошти для реалізації проектів у сфері енергоефективності.

Учасники заходу також наголосили на важливості Фонду енергоефективності, спільної ініціативи уряду України, ЄС і уряду Німеччини. Очікується, що після його запуску восени 2018 року Фонд, який є фінансовим і технічним інструментом для підтримки заходів щодо підвищення енергоефективності в житловому секторі, компенсує до 50% витрат, витрачених асоціаціями домовласників на термо-модернізацію будівель.

З цією метою ЄС планує виділити понад 100 мільйонів євро.

Крім того, в перший день Європейського тижня сталої енергії в Чернівцях було проведено ряд заходів для жителів і гостей, в тому числі: презентація ініціативи "Угода мерів - Схід" і CoM-DeP, виставка енергоефективного обладнання і технологій, а також велопробіг.Середа, 06 Червня 2018 11:22 | Переглядів: 157