Офіційний сайт Пологівської міської ради

Новини

Чи може приватизувати земельну ділянку член гаражного кооперативу?

Відділ з питань регулювання земельних відносин надає відповідь на одне з поширених земельних питань, які найбільше турбують пологівців.

Чи може приватизувати земельну ділянку член гаражного кооперативу?

Питання. Я є власником гаража у гаражному кооперативі. Бажаючи оформити право власності за законом, вирішив реалізувати своє право та приватизувати земельну ділянку під своїм гаражем. Звернувся до землевпорядної фірми, а вона направила мене до місцевої ради за дозволом. Пішов до ради – відмовили, бо це не моя земля, а гаражного кооперативу.

Чи законно це? Адже я маю право приватизувати 0,01га згідно із законом.

Так, справді відповідно до ст.121 Земельного кодексу України кожний громадянин України має право на безоплатну передачу їм земельних ділянок із земель державної або комунальної власності для будівництва індивідуальних гаражів – не більше 0,01га.

Отже, як бачимо, законодавством передбачено можливість безоплатної приватизації громадянином України земельної ділянки площею 0,01га для будівництва індивідуального гаража.

У даному випадку мова йде не про індивідуальний гараж, а гараж члена кооперативу в межах гаражно-будівельного кооперативу. Земельна ділянка дійсно надавалася саме гаражно-будівельному кооперативу для будівництва необхідних йому будівель і споруд. Член такого кооперативу отримував можливість згідно з внутрішнім розподілом отримати окремий гараж для свого автомобіля. Оформлене право власності на гараж у гаражно-будівельному кооперативі не дає права його членам приватизувати окремі земельні ділянки під своїми гаражами, адже, як правило, ці гаражі не є самостійними, а мають спільні з іншими гаражами під,їзди, огорожу, стінки тощо. Індивідуальним є тільки в,їзд у гараж.

Аналогічний висновок було зроблено консультативно-методичною радою з питань нотаріату в Методичних рекомендаціях від 26.11.2010р.

За матеріалами науково-виробничого журналу

Землевпорядний вісник, №12 за 2017 рік.Понеділок, 29 Січня 2018 15:34 | Переглядів: 1547