Офіційний сайт Пологівської міської ради

Міська рада інформує

Організація харчування дітей в ДНЗ міста

Однією з умов збереження та зміцнення здоров’я дитини, підвищення опору її організму до хвороб, і як наслідок успішності у навчанні, є повноцінне харчування. Саме тому міська рада та адміністрації дошкільних закладів міста приділяють велику увага даному питанню.

В дошкільних закладах міста встановлено трьохразовий режим харчування, наявні меню-вивіски, графіки видачі їжі, добові проби, наявні картотеки страв, орієнтовні завірені двотижневі, сезонні меню, щоденні меню-розкладки, які відповідають картотекам страв. Медичний персонал дошкільних закладів з керівництвом здійснюють постійний контроль за організацією харчування, у тому числі за умовами і строками зберігання продуктів харчування та їх реалізації, технологією приготування страв, дотримуванням норм харчування тощо. Заклади дошкільної освіти міста забезпечені проточною холодною та гарячою водою. Технологічне та холодильне обладнання знаходиться в робочому стані, є необхідна кількість посуду.

 

В закладах наявний весь набір продуктів (в асортименті крупи, цукор, борошно, масло вершкове, овочі, риба, м’ясні та молочні продукти, соки тощо). Продукти харчування та продовольчу сировину постачають: ФОП Пономаренко Ю.А., ФОП Кувіка Н.М., ТОВ «ОТК Спутник», ФГ «Городина», ТДВ «Оріхівський хлібокомбінат», ФОП Доценко Л.В. Всі продукти харчування, що надходять, відповідають вимогам державних стандартів, супроводжуються документами, що засвідчують їх якість. Виробники, постачальники продуктів харчування відповідають за якість та безпечність продуктів та сировини, яку постачають у дошкільні навчальні заклади. Медсестри та керівники дошкільних навчальних закладів постійно слідкують за тим, щоб їжа, запропонована дітям, була безпечною, корисною та приготовленою в закладі з дотриманням вимог чинного законодавства. Звичайно ціни по деяким продуктам, що пропонуються постачальниками перевищують середні ціни по Пологівському району. Нажаль, кількість постачальників, що мають можливість і хочуть працювати на ринку даних послуг обмежена, із-за необхідності надавати супровідні документи, що підтверджують походження продуктів, безпечність, їх якість, відповідність вимогам державних стандартів. З цінами на продукти харчування, які закуповують дошкільні заклади у постачальників пропонуємо ознайомитись з накладних (див. додатки: накладні, табличка цін)

Харчування дітей здійснюється відповідно до норм харчування у навчальних та дитячих закладах оздоровлення та відпочинку, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 22 листопада 2004 року № 1591. В 2017 році діти в дошкільних закладах міста харчувалися на 14,0 грн. в день - ясельна група та 17,0 грн. – садова група. В зв’язку з підвищенням цін на продукти харчування норми харчування дітей в дошкільних закладах не виконувались. Діти не достатньо вживали фруктів, овочів, молочних продуктів, риби. Згідно рішення 36 сесії Пологівської міської ради від 22.12.2017 №427 «Про встановлення вартості харчування дітей на 2018 рік» встановлено вартість харчування на один день однієї дитини ясельної групи – 17,0 гр, садової – 20,0 грн. Вже за результатами січня 2018 було проведено аналіз виконання норм харчування по основним продуктам. Процент виконання норм збільшився. Так в грудні діти споживали: картоплі – 86,4%, овочів – 64,5%, цитрусових та свіжих фруктів – 13,4%, соків – 33,5%, яєць – 56,6%, сиру кисломолочного- 48,7%, сиру твердого – 35,3%, м’яса – 75,9%. В січні 2018 року діти спожили картоплі – 89%, овочів – 70,4%, цитрусових та свіжих фруктів – 14%, соків – 47%, яєць – 71,7 %, сиру кисломолочного- 49,5%, сиру твердого – 35,8%, м’яса – 88,9%.

 

Відповідно до Закону «Про дошкільну освіту» батьки сплачують 60% від вартості харчування дитини в день, міска рада – 40%. В дошкільних закладах міста на даний час харчується 871 дитина, 132 з яких - це діти пільговики, харчування яких сплачується з міського бюджету. Відповідно до рішення міської ради звільнені від плати за харчування на 100% : діти учасників АТО (31 дитина), діти малозабезпечених сімей (43 дитини), діти-сироти, позбавлені батьківського піклування та діти –інваліди (5). На 50% звільнені від плати за харчування діти з сімей де 3 і більше дітей (таких в дошкільних закладах міста 53).

Харчування в дошкільних закладах організоване у відповідності до Інструкції з організації харчування дітей у дошкільних навчальних закладах, затвердженої наказом Міністерства освіти і науки України, Міністерства охорони здоров’я України від 17 квітня 2006 року № 298/227, зареєстрованої у Міністерстві юстиції України 05 травня 2006 року за № 523/12397. Про особливості харчування дітей в дошкільних закладах ви можете ознайомитись з даної Інструкції. Крім того там можна знайти цікаву інформацію про режим харчування ваших дітей, особливості харчування дітей влітку, які продукти використовуються в дитячому харчуванні і в якій кількості, які солодощі можна принести до дитячого садочка для частування дітей в день народження, і які суворо забороняються. В даній Інструкції також можна почерпнути цікаву інформацію про те, як виховати культурно-гігієнічні навички у дитини під час прийому їжі та як зберегти апетит малюка.

Вихователі та помічники вихователів дошкільних закладів беруть активну участь в організації харчування дітей, формують у них культуру харчування та розуміння значення прийому їжі для нормального функціонування організму. Дітей привчають сідати за стіл охайними, з чистими руками, сидіти за столом правильно та користуватись столовим приладдям (столовою, чайною ложками та виделкою). Дітей середньої та старшої груп навчають чергувати: сервірувати столи, збирати використаний посуд, використовувати санітарний одяг.

 

Спеціалісти Пологівського районного управління ГУ Держпродспоживслужби в Запорізькій обл. та ВП «Пологівський міжрайонний відділ ДУ «Запорізький ОЛУ МОЗ України» здійснюють контроль за організацією харчування дітей у дошкільних закладах міста.

З метою підвищення якості, ефективності організації харчування, створення належних умов для харчування дітей в дошкільних закладах протягом 2017 року проведено поточні ремонти харчоблоків, в КДНЗ №1 «Теремок» - придбали посуд на суму 4774,0 грн.; №2 «Буратіно» - встановили 2 водонагрівачі, придбали морозильну камеру; №3 «Віночок» - установили водонагрівачі в усіх вікових групах, придбали комфорки для плит та посуд для харчоблоку; №4 «Сонечко» - придбали холодильник на суму 6895,0 грн; №5 «Лисичка» - провели ремонт вентиляційної системи харчоблоку на суму 39 760,00; №6 «Казка» - придбали холодильник вартістю 15 499,0 грн. та інше. Міською радою всім дошкільним закладам були виділені кошти на придбання необхідних матеріалів для проведення поточних ремонтів, поповнення матеріально-технічної бази, придбання миючих та дезинфікуючих засобів.


Правильно організоване харчування – добрий засіб зміцнення організму дитини. І саме за самопочуттям малят, їх фізичним та емоційним станом міська рада оцінює ефективність своєї роботи.

 

Ціни на продукти постачальників

Накладні

П'ятниця, 16 Лютого 2018 09:43 | Переглядів: 469